سن مناسب برای بوتاکس

بهترین سن بوتاکس – سن مناسب برای بوتاکس

بوتاکس معروف به سم معجزه‌گر در دنیای عمل‌های تزریقی و زیبایی می‌تواند صورت را جوان‌تر از همیشه کند و چین و چروک های آن را کم‌تر جلوه دهد؛ اما آیا این سوال را از خودتون پرسیدید که بهترین سن بوتاکس چه زمانی است؟ 

اصولا سن مشخص و خاصی برای تزریق بوتاکس تعیین نشده و هر کس طبق نیاز درمانی یا حتی برای کندتر کردن روند پیری پوست این روش رو انتخاب می‌کنه. ولی تزریق پیشگیرانه بوتاکس یا تزریق بوتاکس در دوره‌های سنی مشخص برای هر کس نتایج متفاوتی دارد. در این مقاله از کلینیک دکتر هاشمی درباره‌ی بهترین سن بوتاکس صحبت می‌کنیم و تزریق بوتاکس در هر محدوده سنی رو بررسی می‌کنیم. 

بهترین سن تزریق بوتاکس

به صورت پیش فرض بهترین سن بوتاکس و تزریق اون رو میشه به بعد از 18 سالگی نسبت داد. قبل از اون محدودیت‌های برای تزریق بوتاکس وجود داره. 

البته قطعا همه در سن 18 سالگی چین و چروک ندارند و احتمالا برای مسائل درمانی یا حتی پیشگیری از چروک اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند. 

سن مناسب برای بوتاکس

در اصل بهترین سن بوتاکس برای همه زمانی است که کم کم خطوط ریز و چروک‌های عمیق روی پیشانی مشاهده می‌کنند. اگر مراقبت از پوست صورت به خوبی صورت بگیرد و روتین پوستی انجام شود و فرد به طور ژنتیکی پوست خوبی داشته باشد احتمالا دیرتر به تزریق بوتاکس نیاز پیدا می‌کند. 

صورت بعضی افراد دائم در معرض نور آفتاب، اشعه‌های خطرناک و آلاینده‌ های موجود در هوا هستند و این به تنهایی باعث چروک زودتر از موعد پوست و احساس نیاز به یک روش درمانی برای جلوگیری از چروک بیشتر میشه. 

در حالت نرمال و عادی صورت و پوست افراد بعد از 30 سالگی کم کم دارای چروک‌های ریز می‌شود و به مرور این چروک‌ها عمیق‌تر میشه تا جایی که خانم یا آقا احساس می‌کنه پوستش پیر شده و نیاز به رسیدگی‌ خاص داره. در این هنگام احتمال اینکه تصمیم به تزریق بوتاکس بگیره خیلی زیاد هست.

بهترین سن تزریق بوتاکس زمانی است که خطوط و چروک‌های پویا به ایستا تبدیل شوند.
بهترین سن تزریق بوتاکس زمانی است که خطوط و چروک‌های پویا به ایستا تبدیل شوند.

بوتاکس در سن 20 سالگی

در دهه دوم زندگی‌ یعنی آغاز 20 تا 30 سالگی اکثر شما پوستی صاف، شفاف و روشن دارد. چین و چروک هایی که نشونه گذر زمان و بالاتر رفتن سن و تجربه هستند هنوز مزاحم پوست صورتتون نشده و صورتتون جوان و شاداب به نظر می‌رسه. 

بعد از 20 سالگی کم کم چروک‌های پویا یا دینامیک روی صورت خودشون رو نشون میدن. این چروک‌ ها ریز هستند و وقتی ماهیچه حرکت می‌کنه دیده میشن مثل خطوط اخم و لبخند، خطوط پنجه کلاغی و… که هنگام خندیدن و صحبت کردن یا اخم کردن دیده می‌شوند و وقتی ماهیچه حرکتی ندارد دیده نمی‌شوند. بهترین سن بوتاکس برای پیشگیری از پیری پوست یا به اصطلاح تزریق پیشگیرانه بین دهه دوم و سوم یعنی 20 تا 30 سالگی است. هرچند بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند روتین پوستی سالم داشته باشید و حدالامکان از بوتاکس اجتناب کنید.

با نزدیک شدن به اواخر دهه دوم زندگی و شروع دهه سوم کم کم چروک‌های ایستا نمایان میشن و بهترین سن تزریق بوتاکس برای کندتر کردن روند چین و چروک های ایستا در پایان دهه دوم است.

بوتاکس در سن 30 سالگی

شاید با خواندن این مطالب کمی غمگین شوید یا بترسید. از چی؟ از پیر شدن از پوست چروک صورت یا از اینکه کم کم باید بپذیرید همگی روزی به صورت پر از چروک‌ مون تو آینه نگاه می‌کنیم و باورمون نمیشه که این ماییم! 

ولی یادتون نره اینا همه بخشی از طبیعت انسان هست و اجتناب ناپذیر. شما می‌تونید با مراقبت از پوستتون اونو جوون‌تر از دیگران نگه دارید و احساس رضایت ازین خود مراقبتی داشته باشید. 

اگر هر راهی رو رفتید و نشد و وارد دهه سوم زندگی‌ یعنی بین 30 تا 40 سالگی شدید، نگران نباشید. تو این سن خطوط پرکلاغی اطراف چشماتون عمیق تر میشه، خط لبخند و خط وسط ابروها واضح و عمیق دیده میشه، خطوط پیشونی فرورفته تر از بیست سالگی به نظر می‌رسند؛ اما با تزریق بوتاکس امکان جوونی مجدد وجود داره.

بهترین سن بوتاکس به پیشنهاد پزشکان برای کسانی که از چین و چروک‌ های عمیق روی پوست خود ناراحت هستند بعد از 30 سالگی و در آستانه 40 سالگی است. 

بوتاکس در سن 40 سالگی آیا دیر است؟

اگر قصد پیشگیری از پیری پوست داشته باشید باید بگیم که بله بهترین‌ سن بوتاکس گذشته و چهل سالگی خیلی دیره! 

ولی اگه تا الان اقدامی برای تزریق بوتاکس نداشتید و میخواید روند پدیدار شدن چروک ها رو کند کنید و صورتتون جوان سازی مجدد بشه می‌تونید تو هر سنی حتی 40 و 50 سالگی هم بوتاکس تزریق کنید. 

در چهل سالگی چروک‌های پویا به چروک های ایستا تبدیل میشن و دیگه حتی وقتی صورت حرکتی هم نداره عمیق‌ تر و واضح تر از همیشه دیده میشن، تو این سن زیر نظر پزشک با دز پیشنهادی ایشان بوتاکس تزریق میشه.

برای مسایل درمانی هم که این سن، سن خوبی برای تزریق بوتاکس هست و طبق تجویز و نظر پزشک باید انجام بشه.

نتایج تزریق بوتاکس بعد از 60 سالگی چیست؟

بهترین سن بوتاکس برای جلوگیری از چروک‌های عمیق بین 40 تا 50 سالگی است. این حق طبیعی هر خانم یا آقای 60 سال و بیشتر از آن هست که پوستی جوان‌تر از سن خودشون بخوان. 

با تزریق بوتاکس در بخش‌های تحتانی صورت می‌توان کمی فشار ماهیچه‌های افتاده را از روی فک و دهان برداشت و روند چروک پذیری پوست را کندتر کرد؛ اما به توجه به تعداد و عمق چروک ها بوتاکس به تنهایی کافی نیست و احتمالا پزشک درمان‌های دیگری مثل تزریق ژل یا لیفت صورت با نخ را پیشنهاد دهد.

چندبار می‌توان بوتاکس تزریق کرد؟

محدودیتی برای تزریق بوتاکس وجود نداره و شما می‌تونید تا وقتی در بهترین سن بوتاکس قرار دارید، هر چند ماه یکبار یا هر وقت که پزشک صلاح دید تزریق را تمدید کنید. 

ضمن اینکه بوتاکس یک روش موقتی است و قطعا بعد از مدتی اثراتش کم میشه پس طبیعیه که نیاز به تمدید داشته باشه. اینکه چند با میشه بوتاکس تزریق کرد بستگی به مقاومت پوست و ماهیچه‌ های شما داره‌.

ممکنه بخاطر تزریق های مکرر در طولانی مدت ماهیچه ضعیف و دردسر ساز بشه در این مواقع پزشک با توجه به مصلحت و مهارت خودش یا تزریق هر نوع بوتاکس و فیلر رو قطع و یا از سایر روش‌ها مثل تزریق ژل، هایفوتراپی و… استفاده می‌کنه.

اهمیت بهترین سن بوتاکس برای شروع تزریق بوتاکس چیست؟

عامل بیشتر چین و چروک های صورتتون تنبلی پروتئین کوچک اما مهمی به اسم کلاژن هست. اگه تونستید گیرش بیارید حتما از خجالتش در بیاید. 

کلاژن وقتی سن بالا بره،  شرایط پوستی مناسب نباشه، پوست خیلی زیاد در معرض نور خورشید و آلودگی قرار بگیره کم کم‌تر تولید میشه و نتیجه اش میشه افتادگی پوست صورت و چروک پوستی.

این اتفاق به صورت نرمال از اواخر 20 سالگی شروع و باعث ظهور و بروز چین و چروک های مزاحم پوستی میشه.

پس شاید بهترین سن بوتاکس برای شروع تزریق همین حوالی باشه که کلاژن سازی رو به کاهش میره، اینجوری روند پیری پوست کندتر میشه. 

البته سعی کنید در کنار بوتاکس از روش‌هایی که کلاژن سازی رو تحریک می‌کنند هم استفاده کنید. هر چند همه‌چیز بستگی به تشخیص و نظر پزشک داره.

آیا برای تزریق بوتاکس محدودیت سنی وجود دارد؟

اکثرا فکر می‌کنند که بوتاکس بینی صورت و …. برای افراد سن بالا و کسانی که پوست شون بیشتر از حد انتظار چروک داره مناسبه و برای سنین پایین محدودیت داره.

تا یه حدی درست فکر می‌کنند. در واقع، بوتاکس برای کسانی که چین و چروک‌های صورتشون خیلی خیلی عمیق نشده عالیه؛ اما برای افراد بالای 18 سالی که به هر دلیلی از پوست خودشون راضی نیستند و پیری زودتر از موعد پوست هم دارند توصیه می‌شود البته قبل از چیزی بدونید که تو سن پایین باید تمام تلاشتون رو بکنید تا با چیزهایی از قبیل ماسک های درجه یک، کرم های مراقبتی ارگانیک و روتین مناسب پوستتون رو جوون کنید.

بوتاکس برای افراد زیر 18 سال مجاز است؟

پزشکان بوتاکس برای افزایش زیر18 سال رو مجاز نمیدونند و اون رو پیشنهاد نمیدن. ضمن اینکه زیر 18 سال واقعا بهترین سن بوتاکس نیست و یه کار غیر ضروری محسوب میشه.

معمولا توصیه میشه از روش‌های طبیعی و دیگری برای جوانی پوست استفاده بشه ضمن اینکه 18 سالگی اوج طراوت و جوانی پوست بوده و در این سن کمتر کسی به تزریق بوتاکس روی می‌آورد.

اگر مصر هستید تا زیر 18 سال تزریق بوتاکس انجام دهید یکبار دیگه جلوی آینه برید و پوست صاف و زیبای خودتون رو تماشا کنید. 

آیا پزشک می‌پذیره پوستی با این شفافیت رو به پوستی کشیده و منجمد تبدیل کنه؟ قطعا خیر مگر اینکه دلایل موجه و نیاز مبرم باشد که این به تشخیص دکتر است.

حرف پایانی

بهترین سن بوتاکس برای هر شخص یه عدد خاصه!‌ فقط باید حواستون باشه که از همه روش‌ های طبیعی ناامید شده باشد و رو آورده باشید به بوتاکس و عمل های زیبایی تزریقی تا نتایج مطلوب بگیرید و چهره تون رضایت داشته باشید. 

اگه قطعی تصمیم گرفتید که بوتاکس تزریق کنید حتما نمونه کارهای دکتر لیلی هاشمی رو از صفحه آپارات و اینستاگرام ایشون مشاهده کنید. 

در صورت نیاز به مشاوره پیش از تزریق و آشنایی با بهترین سن بوتاکس و  نحوه کار دکتر پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های موجود در سایت که به کلینیک مربوط میشن تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟