تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه؛ قیمت، عوارض و ماندگاری

یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌ها برای افزایش حجم سینه و داشتن سینه‌های خوش‌فرم تزریق چربی به سینه است. در تزریق چربی به سینه با کمک چربی‌های بدن خود فرد، سایز و حجم سینه‌ها را افزایش داده و اندامی مطلوب و باب میل زیباجو را برایش می‌سازند. 

با استفاده از این روش دیگر شما نیازی به انجام جراحی سنگین برای کاشت پروتز نخواهیدداشت. با استفاده از تزریق چربی به سینه، چربی که با توجه به تشخیص پزشک لازم استف از بدن خود فرد برداشته می‌شود و به همین جهت کمترین عوارض جانبی را در میان سایر روش‌های مشابه دارد.

هر آنچه درباره تزریق چربی به سینه‌ لازم است بدانید
هر آنچه درباره تزریق چربی به سینه‌ لازم است بدانید

تزریق چربی به سینه چطور انجام می‌شود؟

امروزه بسیاری از متقاضیان انجام عمل‌های زیبایی خواستار استفاده از روش های غیرتهاجمی، طبیعی با کمترین میزان عوارض هستند. تزریق چربی به سینه نیز، یکی از این روش‌ها است‌.  

در این روش به جای استفاده از انواع پروتزهای خارجی، سیلیکونی و غیر طبیعی از چربی طبیعی بدن خود فرد استفاده می‌شود و از آنجایی که این چربی بافتی زنده و سازگار با بدن زیباجو است، به راحتی با او مچ شده و سینه‌ها را خیلی زود زیبا و خوش‌فرم می‌کند. 

در این روش ابتدا پزشک بیمار را برای انجام عمل آماده می‌کند، نکات لازم را با اون درمیان می‌گذارد و سپس از طریق بیهوشی یا بی‌حسی موضعی، از نواحی خاصی مانند شکم، ران، پهلو یا باسن چربی‌ها را لیپوساکشن کرده و درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهند. 

پس از جدا سازی سلول‌های چربی و پالایش آن‌ها، سلول‌های زنده و سالم چربی یا به تنهایی یا به صورت ترکیبی با پلاکت غلیط به اندام هدف یعنی سینه تزریق می‌شود. در نهایت پس از گذشت دوران نقاهت بدون زخم‌های عمیق و دردهای شدید، سایز و حجم سینه به اندازه مدنظر بیمار می‌رسد. 

مزایای تزریق چربی به سینه

مهم‌ترین مزیت پیوند چربی به سینه این است که چربی مورد نیاز از قسمت‌های بدن خود شخص برداشته می‌شود و ازین جهت روشی امن و بدون عوارضی است. 

 1. در این روش نیازی به جسم خارجی مانند انواع‌ پروتزهای سیلیکونی نیست. 
 2. این روش از عمل جای‌گذاری پروتز و دیگر عمل‌ها سبک‌تر بوده و دوران نقاهت کمی دارد. 
 3. امکان سوراخ شدن یا تخلیه ناگهانی بافت سینه در این روش صفر است. 
 4. در این روش امکان لیپوساکشن، لاغری موضعی و برداشتن چربی اضافی دیگر قسمت‌های بدن وجود دارد. 
 5. اعتماد به نفس افراد با تزریق چربی و داشتن اندامی شیک، بالاتر می‌رود. 
 6. این روش امن و بی عارضه است. 
 7. نتایج انتقال چربی به سینه ماندگار و طولانی‌مدت است. 
 8. بعد از ماستکتومی استفاده از این روش، می‌تواند گزینه خوبی جهت بهتر کردن ظاهر سینه‌ها باشد. 
 9. در سینه هایی که افتادگی کمی دارند، تزریق چربی لیفت کننده خوبی است. 
 10. امکان اصلاح نامتقارن بودن سینه‌ها با کمک روش انتقال چربی وجود دارد. می‌توانید ویدئوهای مربوط به تزریق چربی را در صفحه آپارات کلینیک دکتر لیلی هاشمی مشاهده کنید. 

در واقع، این روش عوارض خاصی ندارد و شاید تنها مشکل تزریق چربی، جذب چربی تزریق شده بعد از چندین سال‌ است که آن هم بستگی به بدن فرد، میزان مراقبت و ثابت بودن وزن او بستگی دارد. 

مزایای تزریق چربی به سینه
مزایای تزریق چربی به سینه

عوارض تزریق چربی به سینه

بعد از تزریق چربی به سینه، گزارشی از عوارض تزریق چربی به سینه ارائه نشده‌است! البته این گزارش زمانی معتبر است که عمل تزریق چربی به سینه توسط پزشکی مجرب و متخصص انجام شود. دکتر لیلی هاشمی سال‌هاست در حوزه تزریق چربی در تهران فعالیت داشته و نمونه کارهای موفق بسیاری دارند. البته بعد از هر عمل زیبایی ممکن است عوارضی کوتاه‌مدت نمایان شود که در مقاله‌ای تحت عنوان بررسی اجمالی عوارض تزریق چربی برای شما آن‌ها را لیست کرده‌ایم.

شما می‌توانید با توجه به توصیه‌های پزشک درمورد مراقبتهای قبل و بعد از تزریق چربی، از شدت آنها کاسته یا حتی از وقوع آنها پیشگیری کنید. از عوارض تزریق چربی به سینه می‌توان به مواردی مانند:

 1. آمبولی چربی
 2. عفونت بعد از تزریق چربی
 3. عدم تقارن سینه‌ها
 4. جذب شدن مقدار زیادی از چربی تزریق شده به سینه‌ها

اشاره کرد که جز مورد آخر که به متابولیسم بدن فرد بستگی دارد، از بروز سایر عوارض توسط پزشک باتجربه می‌توان جلوگیری کرد.

مراقبتهای قبل از تزریق چربی به سینه

 • بهتر است یک جلسه مشاوره با پزشک معالج داشته باشید تا تمام موارد به‌طور دقیق بررسی شوند. 
 • رعایت دستورالعمل‌های لازم از سوی جراح الزامی است.
 • آسپرین و مکمل‌های گیاهی رقیق کننده خون را دو هفته قبل از تزریق چربی مصرف نکنید.
 • توصیه می‌شود شش الی هشت هفته استعمال دخانیات و مصرف الکل متوقف شود.
رفع افتادگی سینه‌ها با تزریق چربی به سینه‌
رفع افتادگی سینه‌ها با تزریق چربی به سینه‌

 مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

مجله اینترنتی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نوشته است؛ پس از پیوند چربی سینه معمولاً بیماران درد را به خوبی تحمل می‌کنند. قسمت‌هایی که لیپوساکشن شده ممکن است، کمی سوزش داشته باشند که مدتی باقی می ماند؛ اما خود سینه ها اغلب کمتر درد دارند. محدودیت‌ها و مراقبت‌های بسیار کمی پس از عمل لیپوساکشن و تزریق چربی به سینه وجود دارد. به طوری که بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند آخر هفته جراحی کنند و در شروع هفته بعد به سر کار بازگردند.

به‌طور کلی توصیه می‌شود: 

 • داروهای تجویز شده به موقع مصرف شوند
 •  تمرینات ورزشی و کارهای سنگین دست کم یک ماه انجام نشود. 
 • یک ماه روی شکم خوابیدن ممنوعیت دارد. 
 • استفاده از لباس زیرهای جک دار ممنوع است. 
 • ممکن است نیاز به استفاده از گن در مناطق لیپوساکشن داشته باشید. 

تزریق چربی به سینه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

به‌طور کلی به تمامی کسانی که به دنبال افزایش اعتماد به نفس در بخش اندام‌شان هستند و به‌دنبال زیبایی بیشتر هستند، تزریق چربی پیشنهاد می‌شود. 

 • به کسانی که به دلیلی مانند سرطان بافت سینه‌های خود را از دست داده‌اند. 
 • خانم‌هایی که از ظاهر و سایز سینه های خود راضی نیستند.
 • خانم‌هایی که بر اثر بارداری و شیردهی، دچار افتادگی سینه شده‌اند. 
 • خانم‌هایی که افزایش سن و تغییرات وزن دز آنها موجب افتادگی سینه شده است.
 • بانوانی که به صورت ژنتیکی دارای سینه‌های نامتقارن هستند. 

البته اگر دور از جان به سرطان مبتلا هستید، به داروهای بیحسی حساسیت دارید یا مبتلا به بیماریهای خود ایمنی و دیابت‌اید این روش به شما پیشنهاد نمی‌شود؛ البته همه چیز با نظر پزشک معالج شما امکان‌پذیر است. 

آیا تزریق چربی به سینه ماندگاری دارد؟

پس از عمل انتقال چربی به سینه، مقدار کمی از این چربی‌ها جذب شده و بیشتر آن به قوت خود باقی می‌مانند. به‌طور کلی از این روش به عنوان یک روش تزریق دائمی چربی یاد میشود.

میزان ماندگاری چربی نیز به تکنیک و مهارت جراح، موضع برداشت چربی، مقدار چربی تزریق شده و سلول‌های زنده چربی بستگی دارد. 

می‌توانید روی مهارت دکتر لیلی هاشمی و کارکنان کلینیک ایشان در حوزه تزریق چربی در تهران حساب ویژه باز کرده و ماندگاری چربی را در بافت‌های تزریق شده، دائمی بدانید؛ البته تغیرات وزن و بالا رفتن سن ممکن است روی بافت سینه اثرگذار باشند. 

کلام آخر؛ هزینه‌ تزریق چربی به سینه

هزینه تزریق چربی به سینه بستگی به مرکز جراحی، مشاوره‌های پیش و بعد از عمل، دستمزد پزشک معالج و میزان خدماتی که هر فرد دریافت می‌کند دارد؛ ولی قطعا در مقابل زیبایی و جذابیتی که بعد از تزریق ژل به اندام افراد اضافه می‌شود، هزینه زیادی نخواهد بود. جهت انجام مشاوره برای عمل انتقال چربی به سینه و سایر عمل‌های زیبایی دیگر با بهترین نتیجه و قیمت از مشاورین سایت دکتر هاشمی درخواست راهنمایی کرده و با شماره‌های مرکز تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟