عوارض بوتاکس پیشانی چیست؟

می‌خوایم این دفعه درباره‌ی عوارض بوتاکس پیشانی صحبت کنیم. احتمالا شنیدید که میگن تو این دنیا هر چیز خوبی بهایی داره! و زیبایی و جوونی ازون چیزایی هستند که برای داشتنشون ممکنه مجبور بشید بهایی مثل تحمل عوارض استفاده از تکنیک‌های زیبایی‌ رو بپردازید. تزریق بوتاکس به پیشونی و عوارض تزریق بوتاکس پیشانی مصداق همین جمله هستند.

در واقع اگه کسی با علم به اینکه بوتاکس یه سم ضعیف هست که حرکت عضلات رو کند یا متوقف می‌کنه و باعث کاهش چین و چروک های پوست میشه، اونو تزریق کنه؛ پس می‌تونه بپذیره که این روش عوارض مختص به خودش رو هم داره که ظهور و بروز هر کدومشون در هر فردی متفاوت است. برای آشنایی با عوارض بوتاکس پیشانی حتما تا آخر مقاله همراه وبلاگ کلینیک‌ دکتر لیلی هاشمی باشید.

عوارض بوتاکس پیشانی 

هدف اصلی بوتاکس پیشانی رفع چین و چروک های سطحی و محو کردن خطوط افقی و عمودی پیشانی است. بوتاکس یک روش ایمن‌، بدون استفاده از برش و بخیه است و همین باعث محبوبیتش شده. اما شما چه این کار رو یعنی تزریق بوتاکس در تهران رو انجام بدید چه کره جنوبی باز هم عوارضی داره که قبل از هرچیزی باید با اون ها اشنا باشید و واقف باشید که بیشترین تاثیر در کم شدن مضرات بوتاکس پیشانی رو دکتر با تجربه داره.

البته با وجود ایمن بودن این روش تزریقی باز هم احتمال بروز برخی عوارض وجود داره و نمیشه گفت عوارض‌ بوتاکس پیشانی صفر درصده! وشما حتی عادی ترین دارو ها هم عوارض دارن پس مضرات بوتاکس پیشانی رو نمیشه رد کرد.

پس بهتره واقع بین باشید و با تمام عوارض احتمالی و حتی نادر این روش آشنا بشید تا با آگاهی کامل برای تزریق بوتاکس اقدام کنید. بوتاکس پیشانی بهترین روش برای جوانسازی پوست این قسمته و باعث میشه حالت چهره بازتر و شاداب‌تر از قبل دیده بشه. 

برای جلوگیری از عوارض بوتاکس پیشونی بهتره به یه کلینیک و پزشک حرفه‌ای مراجعه کنید تا محدودترین عوارض رو تجربه کنید و پس از انجام تزریق احساس خوبی داشته باشید.

عوارض بوتاکس پیشانی
عوارض بوتاکس پیشانی

عوارض خفیف بوتاکس پیشانی؟

عوارض بوتاکس پیشانی به دو دسته عوارض خفیف و عوارض جدی تقسیم میشه. معمولا عوارض خفیف بوتاکس پیشونی بعد از گذشت چند روز رو به بهبود میره و رفع میشه. این عوارض شامل موارد زیر میشن.

 • براق شدن پیشانی بعد از تزریق بوتاکس 

معمولا به خاطر کاهش جریان خون  و حرکت عضلات پیشانی بعد از بوتاکس در پیشانی این قسمت کمی براق میشه که خوشبختانه بعد از چند روز رفع میشه و نیاز به درمان خاصی نداره؛ البته در صورت طولانی مدت شدن برق پیشانی بعد از بوتاکس احتمالا دچار عوارض بوتاکس پیشانی شدید و باید توسط پزشک بررسی شود.

 • خارش پیشانی

خارش بعد از بوتاکس پیشانی خیلی طبیعی هست و چند ساعت بعد رفع میشه. برای اینکه تشدید نشه، توصیه می‌کنیم پیشونی رو نخارانید.

 • درد

طبیعیه که بعد از ورود خروج سوزن پیشونی کمی درد داشته باشه که معمولا بعد از چند روز رفع میشه و این جزو عوارض‌ بوتاکس پیشانی کوتاه مدت است.

 • ورم و کبودی

ورم و کبودی و حتی تغییر رنگ پوست از عوارض بوتاکس پیشانی هستند که کوتاه مدته و تو کمتر از 7 روز رفع میشه.

بررسی عوارض‌ و خطرات جدی بوتاکس پیشانی

معمولا بوتاکس اگر توسط پزشک حرفه‌ای انجام بشه امکان اینکه عوارض جدی داشته باشه به حداقل میرسه. ولی از عوارض بوتاکس پیشانی که جدی هستند، میشه به تاری دید اشاره کرد که معمولا رفع میشه. اما به هرحال نگران کننده است.

انتشار سم بوتولینوم نیز از عوارض دیگه تزریق بوتاکس به ناحیه پیشانی است که ممکنه باعث مشکلات خطرناکی مثل اختلال بینایی، مشکل در گفتار و بلع و… ایجاد کنه.

تزریق بیش از حد بوتاکس ممکنه باعث ضعف عضلانی بشه و ماهیچه‌ها رو بیش از حد شل کنه که این باعث ایجاد چهره‌ای یخ زده و عدم توانایی حرکت درست ماهیچه‌ های پیشونی بشه.

مضرات بوتاکس پیشانی و خطوط افقی پیشانی

عوارض بوتاکس پیشانی هنگام تزریق بوتاکس به خطوط افقی پیشانی بیشتر شامل افتادگی‌ ابرو می‌شود که در تزریق مقادیر زیادی بوتولینوم ایجاد میشه. در ادامه بیشتر درباره عوارض بوتاکس پیشانی علی الخصوص خطوط افقی صحبت می‌کنیم.

 • افتادگی ابرو یا پتوز 

اگر تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی غیر ایمن و نزدیک به ابرو انجام شود یا مقدار دوز بوتاکس پیشانی بیش از حد معمول باشد افتادگی ابرو ایجاد می‌شه.

البته بسته به اینکه تزریق دقیقا کجا انجام شده افتادگی‌ ابرو متفاوته. مثلاً می‌تونه داخلی، خارجی یا حتی کل ابرو باشه. البته این مشکل با از بین رفتن اثر بوتاکس تا حد زیادی رفع میشه.

 • بلفارو پتوز

افتادگی پلک ناشی از تزریق بوتاکس رو میشه با تزریق حرفه‌ای بوتاکس به عضلات گرد چشمی رفع کرد.

 • نامتقارنی ابرو

در بعضی مواقع پزشک با تزریق مقداری فیلر یا بوتاکس غیرمتقارن بودن ابرو رو رفع میکنن. 

آیا سردرد بعد از تزریق بوتاکس پیشانی از عوارض‌ بوتاکس پیشانی است؟ 

طبق گزارش‌ها برخی افراد عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم نی نی سایت (کاربران این سایت) بعد از تزریق بوتاکس پیشونی دچار عوارضی مثل سردرد شدن که معمولا بین چند ساعت تا چند روز طول می‌کشه.

سردرد بعد از تزریق سم بوتولینوم از عوارض‌ کوتاه مدت تزریق بوتاکسه که بر اساس پژوهشی در سال 2001 حدود یک درصد متقاضیانی که تزریق بوتاکس پیشونی داشتن دچار سردرد شدن که بین 2 الی 4 هفته رو به بهبود رفتن.

عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم نی نی سایت
عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم نی نی سایت

مضرات بوتاکس پیشانی

به‌طور کلی و اجمالی عوارض‌ بوتاکس و مضرات آن شامل ورم،‌ کبودی و خارش پوست هست که به مرور رفع میشن. دیگر مضرات بوتاکس پیشانی شامل موارد زیر میشه:

 • سردرد
 • خشکی پوست
 • خارش
 • اختلال بینایی
 • تورم و قرمزی
 • ناهنجاری‌های ظاهری مثل نامتقارن شدن ابروها
 • خشکی چشم
 • لرزش نواحی تزریق در پیشونی
 • انتشار بوتولینوم
 • جوش زدن پیشانی
 • مشکلات قلبی
 • اختلال بلع و تنفس

آیا بعد از بوتاکس پیشانی می‌توان موها را رنگ کرد؟

معمولا توصیه میشه برای جلوگیری از عوارض بوتاکس پیشونی بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی موها رو رنگ نکنید. بهتره دست کم 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس به ناحیه پیشانی صوری کرده و بعد از اون برای رنگ کردن مو اقدام کنید.

دلیل این کار جلوگیری از برخی تداخلات مواد رنگ و ترکیبات بوتاکس هست. در واقع، بوتاکس و رنگ مو ارتباطی با هم ندارند اما برای اطمینان در مورد مضرات بوتاکس پیشانی و تاثیر ان در دیگر موارد پیشنهاد پزشک کمی صبر و سپس انجام دیگر کارهای زیبایی است.

نتیجه‌گیری

با بررسی ها و تحقیقات میدانی مثل مراجعه کنندگانی که قبلا نزد پزشکان غیرحرفه ای بوتاکس انجام داده بودن و حتی صحبت های کاربران اینترنتی مثل تاپیک عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم نی نی سایت با هم عوارض بوتاکس پیشونی رو بررسی کردیم و متوجه شدیم که تزریق اشتباه یا غیرحرفه‌ای بوتاکس ممکنه باعث ایجاد عوارض کوتاه مدت یا بلند مدت بشه.

بروز آلرژی نیز از دیگر عوارض تزریق بوتاکسه که باید توسط پزشک قبل از انجام بوتاکس بررسی بشه. برای آنکه تزریق امن و با عوارض محدود داشته باشید، می‌تونید با شماره‌های کلینیک دکتر لیلی هاشمی تماس بگیرید و پس از انجام مشاوره قبل از تزریق، نوبت بوتاکس خودتون رو نهایی کنید.

 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟