نانوفت

نانوفت چیست؟10مزیت تزریق نانوفت

ورژن پیشرفته تزریق چربی، نانوفت است. احتمالاً کنجکاو هستید بدانید نانوفت چیست و دقیقا چه تفاوت‌هایی با تزریق چربی دارد. نانوفت به چربی فرآوری شده یا فیلتر شده‌ای می‌گویند که به خوبی پالایش و با سلول‌های بنیادی ترکیب شده و به موضع هدف در صورت یا اندام فرد تزریق می‌شود.

علت استفاده از این روش وجود سلول‌های بنیادی در ترکیب چربی نانو است. سلول‌های بنیادی، سلول‌های تمایز نیافته‌ای هستند که در هر عضوی قرار بگیرند به بخشی از سلول‌های آن قسمت تبدیل می‌شوند و قادر هستند خیلی سریع بافت ناحیه‌ای که به آن تزریق شده‌اند را جوان و شاداب کنند. 

در تزریق چربی به روش نانو، چربی باکیفیت‌ به همراه سلول‌های بنیادی به بافت هدف تزریق می‌شود و جوانسازی پوست صورت یا اندام به سرعت و با بالاترین کیفیت انجام می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با این روش تا انتهای مطلب همراه مجله دکتر لیلی هاشمی باشید. 

مراحل آماده‌سازی و تزریق نانوفت

این روش تفاوت چندانی با تزریق چربی ندارد، در واقع فرق اصلی این روش با تزریق چربی ترکیب سلول‌های بنیادی با چربی فیلتر شده است. مراحل آماده سازی چربی نانو به شرح زیر است:

 • برداشت چربی

ابتدا از موضعی که مقدار قابل قبولی چربی دارد مانند شکم، پهلو، ران، داخل زانو و… بدون ایجاد برش و زخم چربی مدنظر برداشته می‌شود. 

 • پالایش چربی

سپس چربی پالایش شده و مواد اضافی آن حذف و چربی لطیف و باکیفیتی باقی می‌ماند. در این مرحله چربی با سلول‌های بنیادی ترکیب می‌شود. در اصل چربی برداشت شده از کیت‌های مخصوصی چندین بار عبور داده می‌شود تا مایع نانوفت به دست آید. 

 • تزریق نانوفت

پس از آنکه مایع نانو با موفقیت به دست آمد، به ناحیه هدف در هر بخش از صورت و بدن تزریق می‌شود. این مایع دارای غلظت بالایی از سلول‌های بنیادی است که اندام و صورت را به خوبی اصلاح فرم و زاویه کند و میزان جوانسازی آن بسیار بیشتر از چربی معمولی است. 

نانوفت

نانوفت؛حجم‌دهی وجوانسازی

بررسی کاربرد تزریق نانوفت

کاربردهای این روش تزریق بی‌شمار است و مهم‌ترین آن جوانسازی تضمینی پوست است. 

 • برای از بین بردن تیرگی، کبودی و چروک‌‌های سطحی کاربرد دارد. 
 • جهت رفع تیرگی زیر چشم و گودی زیر چشم
 •  درمان لک‌های پوستی و کک‌ومک( البته اگر کک‌ومک را فاکتور زیبایی نمی‌دانید!)
 • از بین بردن جای زخم، اسکار و جوش
 • درمان پوست‌های آسیب دیده 
 • لیفت پوست
 • درمان آفتاب سوختگی شدید

10 مزیت تزریق نانوفت

مزیت‌های تزریق نانو چربی علاوه‌بر جوانسازی و تولید سلول‌های تازه پوست، موارد دیگری نیز، هست که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم. 

 1. با این روش می‌توان به نواحی حساس و خاصی از بدن مانند زیر پلک، اطراف گردن و ترقوه، حفره پلک بالایی و نواحی پر از چین و چروک با خیال راحت تزریق نانوفت را انجام داد. 
 2. احتمال پارگی یا آسیب بافتی در تزریق چربی به روش نانو بسیار کمتر است. 
 3. کبودی و تورم در تزریق چربی با روش نانو کمتر از سایر روش‌ها است‌. 
 4. یک روش ایمن، بدون واکنش‌های آلرژیک است. 
 5. تزریق نانوچربی با سوزن ظریف انجام می‌شود؛ بنابراین نتیجه بسیار موفقیت آمیز و عالی است. 
 6. در این روش جای زخم در محل تزریق باقی نمی‌ماند. 
 7. این روش در زمان کوتاهی و به‌طور سریع انجام می‌شود. 
 8. دوران نقاهت آن کوتاه بوده و فرد سریعاً به زندگی عادی برمی‌گردد. 
 9. تحریک کلاژن سازی با تزریق چربی‌ از طریق سلول‌های بنیادی از مزایای این روش است. 
 10. هزینه‌های تزریق نانوچربی مقرون به‌صرفه هستند. 

نواحی مناسب تزریق نانوفت

نانوفت به زیر چشم، پوست صورت، گردن و دست بیشتر از سایر نواحی تزریق می‌شود. 

 • نانوفت زیر چشم: برای رفع گودی، تیرگی و چروک زیر چشم انجام می‌شود و نتایج حاصل شده رضایت نزدیک به صدرصدی زیبارویان را جلب کرده است. 
 • نانوفت دست: تزریق نانو به دست برای جوانسازی پوست دست و از بین بردن چروک‌های دست انجام می‌شود. 
 • نانوفت صورت: تزریق به صورت برای اصلاح فرم فک و صورت، رفع افتادگی پوست صورت، رفع چین و چروکهای پوست، زاویه سازی و از بین بردن تیرگی اطراف لب‌ها و… انجام می‌شود. 
نانوفت جدیدترین روش جوانسازی
نانوفت جدیدترین روش جوانسازی

مراقبت‌های قبل از تزریق نانوفت

درصورتی که کاندید مناسبی برای تزریق نانوفت باشید، پزشک تمام مواردی که باید رعایت کنید را برایتان توضیح خواهد داد؛ اما به‌طور کلی مراقبت‌های قبل از تزریق عبارتند از:

 • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون و قرص‌های ضدالتهاب و غیر استروئیدی
 • مصرف آب کافی و داشتن رژیم غذایی سالم و مقوی
 • خودداری از استعمال دخانیات و مصرف الکل دست‌کم یک ماه قبل از تزریق نانوفت؛ زیرا این دو روند بهبودی را با اختلال مواجه می‌سازند و حتی ممکن است باعث خونریزی‌ شوند. 
 • حتما قبل از تزریق صورت خود را پاکسازی و تمیز کنید. 

مراقبت‌های بعد از تزریق نانوفت

پس از تزریق نانوچربی برای آنکه نتیجه بهتری بگیرید، موارد زیر را رعایت کنید.

 • ورزش‌های سنگین و فعالیت‌هایی که باعث افزایش تعریق و گردش خون می‌شوند را قطع کنید تا موجب تورم نشده و بهبودی سریع‌تر حاصل شود. 
 • بیش از حد خم و راست نشوید.
 • کمپرس یخ برای کاهش کبودی و تورم توصیه می‌شود. 
 • اصلا مناطق تزریق نانوفت را ماساژ ندهید و دست نزنید. 
 • تا چند هفته پس از تزریق سر را بالاتر از بدن قرار دهید و روی مناطق تزریق شده نخوابید. 
 • سونا، محیط گرم و جکوزی ممنوع!
 • نور آفتاب و سولاریوم و حرارت زیاد باعث بخش شدن چربی در روش نانو به صورت نامتوازن و از بین رفتن تقارن نواحی تزریق شده مثل لب یا گونه‌ها می‌شود. 
 • آب زیاد بنوشید، خیلی زیاد! 

ماندگاری نانوفت چقدر است؟

یک مجله خدمات جراحی پلاستیک در مریلند درباره‌ی ماندگاری نانوفت نوشته است نوشته است:« در حالی که طبیعی است پیوند چربی نانو در بدن شما متالیزه شود و بخشی از آن از بین برود؛ اما باید به قسمتی توجه کنید که سال‌ها اثراتش روی پوست صورت و بدن شما ماندگار و حدود 3 سال پوستتان جوان باقی می‌ماند. 

دکترگارازو و سایر پزشکان توصیه می‌کنند که برای داشتن ماندگاری بالا و گرفتن نتایج رضایت‌بخش حتما چندین مرحله و در چند جلسه‌ تزریق چربی‌ به روش نانو را ادامه دهید.» هرچند احتمال جذب 40 درصد از این چربی وجود دارد؛ اما هرچه پزشک ماهرتر، موضع تزریق حرکت کمتر و مراقبت‌های قبل و بعد تزریق جدی گرفته شود، ماندگاری چربی نانو بیشتر است. 

آیا من برای تزریق نانوفت کاندید مناسبی هستم؟هزینه تزریق نانوفت

اگر دچار بیماری‌های خود ایمنی، لاغری بیش ازحد نباشید و موضع مناسب جهت برداشت چربی و تزریق چربی نانو در بدن‌تان وجود داشته باشد، شما کاندید مناسبی برای انتقال چربی به روش نانو هستید. 

تزریق چربی به روش نانو برای تمام افرادی که قصد رفع افتادگی و چروک‌های پوستی خود را دارند، مناسب است. همچنین تزریق نانوفت برای کسانی که به‌دنبال زیبایی بیشتر و جوانسازی پوست صورت‌شان هستند، بی‌نظیر خواهد بود. 

عوامل تأثیرگذار در هزینه تزریق نانوفت

هزینه‌ تزریق چربی نانو باتوجه به تجهیزات کلینیک، دستمزد پزشک و دیگر عوامل موثر در قیمت مانند نوع خدمات دریافتی و موضع تزریق تعیین می‌شود. مثلاً هر قسمت از صورت یا بدن هزینه مختص به خود را دارد. سایر عوامل تأثیرگذار در هزینه تزریق نانوفت عبارتند از: 

 • مقدار سلول‌های بنیادی ترکیب شده با چربی
 • وسعت منطقه هدف، عمق و مقدار افتادگی یا چروک پوست
 • محل و نوع تزریق: زاویه سازی، اصلاح فرم، خط خنده، خطوط پیشانی
نانوفت و برداشت چربی
نانوفت و برداشت چربی

نتیجه‌گیری؛ کلینیک دکتر لیلی هاشمی، درخشش زیبایی

جهت انجام تمامی خدمات پوستی و زیبایی با کلینیک دکتر لیلی هاشمی همراه باشید و زیباتر از همیشه بدرخشید. می‌توانید تزریق نانوفت را با کمترین عوارض و بهترین نتایج در این کلینیک انجام دهید. جهت دریافت مشاوره و نوبت ویزیت با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

فراموش نکنید شما زیبا هستید و دریافت خدمات از کلینیک ما صرفا جهت زیبایی بیشتر و احساس رضایتمندی شما از ظاهرتان است؛ بنابر‌این تمام تلاش‌مان برای درخشش شما در آینه خواهیم کرد.

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟