نحوهٔ شستن صورت بعد از تزریق چربی‌

حقیقت این است که انجام هرگونه عمل زیبایی یا درمانی روی صورت و بدن بدون انجام مراقبت‌های لازم نتیجه دلخواه را در بر نخواهد داشت؛ بنابراین شستن صورت بعد از تزریق چربی باید دغدغه شما به عنوان یک زیبا رو باشد. 

حتماً باید نسبت به مراقبت‌های بعد از تزریق چربی آگاهی کافی را داشته‌ باشید و از خود بپرسید آیا حاضرم مدتی روتین خاصی برای سلامتی‌ و زیبایی بیشتر چهره‌ام انجام دهم؟ اگر پاسخ شما به این پرسش یک «بله» قاطعانه بود، تبریک!‌ می‌توانید همین حالا جهت تزریق چربی‌ به صورت اقدام کنید. برای اطلاع از نحوه‌ی شستن صورت پس از تزریق چربی تا انتهای مطلب همراه مجله زیبایی کلینیک دکتر لیلی هاشمی باشید. 

شستن صورت بعد از تزریق چربی پس از چه مدتی مجاز است؟

اکثر پزشکان توصیه جدی به مراقبت‌های بعد از تزریق چربی می‌کنند؛ زیرا با مراقبت صحیح، نتایج حاصل از تزریق چربی‌ باعث رضایت‌ بیشتر و همچنین احتمال بروز عوارض ناشی از تزریق چربی‌ به کمترین حد خود می‌رسد. 

نظر یکی از مجلات زیبایی خارج از کشور درباره‌ی استحمام پس از تزریق چربی‌ به صورت این است که یک روز پس از تزریق می‌توان با آب ولرم رو به خنک خیلی کوتاه دوش گرفت؛ اما باید بدون مالش صورت و استفاده از شوینده های معطر باشد و به آرامی صورت را پس از شستشو خشک کرد. 

البته هر پزشک نسبت به روش تزریق خود توصیه‌های مراقبتی خاصی دارد و برای اطمینان باید حتما با پزشک‌تان درباره‌ی روش های مراقبتی مشورت کنید.

توصیه می‌شود دست‌کم 6 ساعت پس از تزریق چربی صورتتان را نشویید و اجازه دهید اثرات بی‌حسی از بین برود و سپس به آرامی بدون ایجاد فشار روی پوست صورت، آن را با کمک ملایم‌ترین شوینده‌ها شستشو دهید.

شستن صورت بعد از تزریق چربی باید با ملایمت انجام شود.
شستن صورت بعد از تزریق چربی باید با ملایمت انجام شود.

شستن صورت بعد از تزریق چربی به بینی

یک هفته پس از تزریق چربی به بینی از حمام، سونا و جکوزی خودداری کنید. در چند هفته اول پس از تزریق چربی از شوینده های قوی برای شستشوی صورت استفاده نکنید. آب باید دمای معتدل و ولرم داشته باشد و آب خیلی سرد یا خیلی گرم برای شستن بینی پس از تزریق مناسب نیست. ضمنأ کوچکترین فشاری به بینی هنگام شستشو نباید وارد شود.

شستن صورت بعد از تزریق چربی به لب

پس از تزریق چربی‌ به لب سعی کنید تا زمان بی‌حس بودن لب‌ها از شستن صورت خوددداری کنید و سپس با یک شوینده ملایم بدون ماساژ یا فشار وارد کردن به لب‌ها، صورت را به آرامی بشویید. آب داغ می‌تواند نتایج حاصل از تزریق را با اشکال روبرو کند؛ بنابراین از مصرف آن داغ خوددداری کنید.

شستن صورت بعد از تزریق چربی زیر چشم

یکی از حساس‌ترین نقاط در صورت زیر چشم است و تزریق چربی به زیر چشم نیز، از حساسیت بالایی برخوردار است. توصیه اکثر پزشکان این است که دست‌کم 8 ساعت پس از تزریق چربی‌ از لمس این ناحیه و شستشوی آن خوددداری شود. بعد از گذشت این مدت بیمار با شوینده یا صابونی که پزشک پیشنهاد داده است بدون وارد کردن هیچ فشاری به صورت و زیر چشم، شستشو را انجام می‌دهد.

شستن صورت بعد از تزریق چربی به گونه و چانه

سعی کنید‌ به هیچ وجه این قسمت‌ها را پس از تزریق چربی ماساژ نداده و دستکاری نکنید. این یعنی شستن گونه و چانه دش از تزریق چربی نیز باید با آب ولرم و بدون فشار وارد کردن به این قسمت‌ها باشد‌. همچنین بهتر است روز اول از شستن این نواحی خودداری کنید. 

شستن صورت بعد از تزریق چربی به خط خنده

خط خنده نیز جزو مناطقی است که تا 24 ساعت پس از تزریق فیلر نباید به آن آب زده شود؛ بنابراین هنگام تزریق چربی به خط خنده و اخم یک روز کامل از شستن صورت خودداری کنید و پس از نیز، از قرارگیری طولانی مدت در بخار حمام و زیر آب داغ خودداری کنید.

اصولی شستن صورت بعد از تزریق چربی مهم است.
اصولی شستن صورت بعد از تزریق چربی مهم است.

کلام آخر؛ شستن صورت بعد از تزریق چربی 

تزریق چربی به صورت یکی از بهترین روش‌ها برای احیای سلول‌های آسیب دیده پوست و جوانی دوباره‌ی آن است؛ اما اگر مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت به درستی رعایت نشود احتمال اینکه نتایج باب پسند افراد نباشد وجود دارد. 

سعی کنید حتما به توصیه‌های پزشک درباره‌ی نحوه‌ی شست‌وشوی صورت بعد از تزریق چربی توجه و آنها را رعایت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و رزرو وقت از کلینیک‌ دکتر لیلی هاشمی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟