بهترین سن بوتاکس چه سنی است؟ کسی که به دنبال جواب سوالی است

هر آنچه باید درباره بهترین سن بوتاکس بدانید

بوتاکس معروف به سم معجزه‌گر در دنیای عمل‌های تزریقی و زیبایی می‌تواند صورت را جوان‌تر از همیشه کند و چین و چروک های آن را کم‌تر جلوه دهد؛ اما آیا این سوال را از خودتون پرسیدید که بهترین سن بوتاکس چه زمانی است؟ 

اصولا سن مشخص و خاصی برای تزریق بوتاکس تعیین نشده و هر کس طبق نیاز درمانی یا حتی برای کندتر کردن روند پیری پوست این روش رو انتخاب می‌کنه. ولی تزریق پیشگیرانه بوتاکس یا تزریق بوتاکس در دوره‌های سنی مشخص برای هر کس نتایج متفاوتی دارد. در این مقاله درباره‌ی بهترین سن بوتاکس صحبت می‌کنیم و تزریق بوتاکس در هر محدوده سنی رو بررسی می‌کنیم.

در این مطلب به هر آنچه که نیاز هست تا شما در مورد «بهترین سن بوتاکس» بدانید پرداخته شده است و شما با خواندن این مقاله دیگر نیازی به هیچگونه جستجوی دیگری در اینترنت نخواهید داشت و ما تضمین می‌کنیم که شما جواب تمامی سوال‌های خود را خواهید گرفت!

امیدوارم که به کارتون بیاد. لطفا اگر هر سوالی در این مورد دارید در آخر همین مطلب در قسمت نظرات بپرسید.

آنچه در این مطلب خواهیم خواند:

بهترین سن بوتاکس

هیچ کس نمی‌تواند به درستی به این سوال پاسخ دهد به دلیل اینکه بهترین سن بوتاکس برای هر شخص متفاوت است و به عواملی همچون ژنتیک، نوع پوست و سبک زندگی افراد بستگی دارد.

به طور کلی بوتاکس در اهداف زیبایی محور برای از بین بردن خطوط ریز، پنجه کلاغی، چین و چروک‌های پیشانی، خط اخم و در اهداف غیر زیبایی در درمان میگرن، دندان قروچه و تعرق بیش از حد بدن استفاده می‌‌شود.

اگر نمیدونید بوتاکس چیه ما قبلا مطلبی در این مورد نوشته‌ایم که میتونید مطالعه کنید.

بیشتر متخصصان و افراد صاحب نظر معتقدند که بهترین سن بوتاکس زمانی است که فرد هنوز دچار چین و چروک در صورت خود نشده است و باید از آن برای اقدامی پیشگیرانه در جهت به وجود آمدن چین و چروک‌های ساکن (استاتیک) استفاده کرد. تفاوت چین و چروک‌های استاتیک با پویا در آن است که چین و چروک‌های ساکن در حالت استراحت هم دیده می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و معمولا نسبت به دیگر چین و چروک‌ها عمیق ترند.

معمولا تزریق بوتاکس در جهت پیشگیری از بروز چین و چروک‌های صورت در سن 20 سالگی شروع می‌شود و تا 40 سالگی ادامه دارد که توصیه متخصصان اواخر دهه 20 سالگی و اوایل دهه 30 سالگی زندگی است که عدد میانگین و عموم آن سن 25 تا 30 سالگی می‌باشد. البته این یک میانگین است و ممکن است در مورد شما صدق نکند اما به طور کلی تزریق بوتاکس در سنین پایین و زمانی که هنوز چین و چروک‌ها عمیق نشده‌اند؛ شامل تاثیرگذاری بیشتری است.

همچنین باید به این نکته توجه کنید که تزریق بوتاکس باید با مشورت و به صلاح‌دید پزشک با تجربه و خبره باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت تزریق بوتاکس در تهران در کادر زیر کلیک کنید

در ادامه درباره تزریق بوتاکس در سنین مختلف و نتایج آن صحبت خواهیم کرد.

تزریق بوتاکس در دهه 20 سالگی زندگی

عموما در این سن همه‌ی ما پوستی صاف، شاداب و خالی از چین و چروکی را داریم و تنها در زمان‌های محدودی مثل خندیدن، اخم کردن و یا گریه کردن چین و چروک در صورت ما دیده میشود.

این دهه از زندگی بهترین سن بوتاکس در جهت پیشگیری از به وجود اومدن چین و چروک در پیشانی، خطوط پنچه کلاغی و خط اخم می‌باشد.

 

متن انگلیسی:

most experts agree that patients in their mid to late 20s and early 30s are at a good age for preventative Botox treatment

ترجمه متن:

اکثر متخصصات معتقدند که بهترین سن بوتاکس در جهت پیشگیری اواخر 20 سالگی و اواسط 30 سالگی است.

pureaestheticsgainesville

تزریق بوتاکس در دهه 30 سالگی زندگی

در این سن ما کم کم متوجه چین و چروک‌هایی در صورت خود میشویم که قبلا آنها را ندیدیم. خطوط پنجه کلاغی و خط اخم ظاهر اولیه خود را نشان می‌دهند و خطوط خنده و اطراف لب هم آروم آروم عمیق می‌شوند.

اگر تا قبل از 30 سالگی تزریق بوتاکس خودتون رو انجام ندادید بهترین زمان در جهت پیشگیری از به وجود اومدن خطوط جدید و جلوگیری از عمیق تر شدن خطوط فعلی می‌باشد.

لازم به ذکر است که پس عمقی شدن خطوط ممکن است تزریق بوتاکس به تنهایی کافی نباشد و شما به درمان‌های دیگه‌ای مثل تزریق ژل نیاز داشته باشید.

تزریق بوتاکس در دهه 40 سالگی زندگی

در این سن خطوط عمیق تر و تقریبا شکل گرفته‌اند به طوری که در حالت استراحت هم قابل مشاهده هستند. خطوط پنجه کلاغی، پیشانی، خط اخم، خطوط خنده و اطراف لب عمیق تر شده و ممکن است شما متوجه خطوط مارینت (خطوط بینی به لب) و یا افتادگی پلک‌های بالایی خود شوید.

تزریق بوتاکس در دهه 40 سالگی برای افرادی که تا به حال تزریق بوتاکس رو انجام ندادند بهترین وقت برای تزریق بوتاکس است. در این سن علاوه بر بوتاکس ممکن است به تزریق ژل هم نیاز داشته باشید.

عجله کنید که این آخرین فرصت شما برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر تزریق بوتاکس است!

تزریق بوتاکس در دهه 50 سالگی زندگی

این سن محبوب ترین سن برای تزریق بوتاکس است. در این سن تمامی چین و چروک‌ها از جمله خطوط پنجه کلاغی، خطوط پیشانی، خطوط اخم و خطوط خنده و اطراف لب به صورت کامل قابل مشاهده هستند. این سن عموما در خانم ها به معنای یائسگی است و تغییرات هورمونی در این دوره به شدت زیاد می‌باشد که همین مورد باعث بیشتر شدن تعداد چین و چروک‌ها، خشکی پوست و کم شدن کلاژن پوست که موجب شل شدن پوست می‌شود.

دهه پنجاه سالگی بهترین سن بوتاکس در جهت پیشگیری نیست اما هنوز هم برای تزریق بوتاکس دیر نشده است! پیشنهاد ما این است در این سن در کنار بوتاکس و تزریق ژل از لیفت نخ هم استفاده کنید. ممکن است به صلاح‌دید پزشک به تزریق چربی هم نیاز داشته باشید.

تزریق بوتاکس در دهه 60 سالگی زندگی

بوتاکس در سن 60 سالگی مثل 50 سالگی بهترین سن بوتاکس برای پیشگیری نیست اما هنوز هم یکی از بهترین سن ها برای کسانی است که تابحال تزریق نداشته اند.

بوتاکس در این در سن در قسمت «تحتانی» صورت تزریق می‌شود تا به شل شدن ماهیچه‌های صورت کمک کند و همچنین یک لیفت غیر تهاجمی برای فک و اطراف لب باشد. در این سن به دلیل مشخص بودن چین‌ و چروک‌ها و عمقی بودن آنها بوتاکس به تنهایی کافی نیست و علاوه بر تزریق ژل، لیفت نخ و تزریق چربی ممکن است تزریق پی آر پی هم توصیه شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت تزریق بوتاکس در تهران در کادر زیر کلیک کنید


سوالات متداولی که از من میپرسند

بهترین سن بوتاکس

بیشتر متخصصان و افراد صاحب نظر معتقدند که بهترین سن بوتاکس زمانی است که فرد هنوز دچار چین و چروک در صورت خود نشده است و باید از آن برای اقدامی پیشگیرانه در جهت به وجود آمدن چین و چروک‌های ساکن (استاتیک) استفاده کرد.

معمولا تزریق بوتاکس در جهت پیشگیری از بروز چین و چروک‌های صورت در سن 20 سالگی شروع می‌شود و تا 40 سالگی ادامه دارد که توصیه متخصصان اواخر دهه 20 سالگی و اوایل دهه 30 سالگی زندگی است که عدد میانگین و عموم آن سن 25 تا 30 سالگی می‌باشد.

آیا افراد زیر 18 سال نیز میتوانند تزریق بوتاکس انجام دهند؟

خیر؛ مگر در مصارف درمانی آن هم باید به صلاح‌دید پزشک باشد.

چند بار می‌توان بوتاکس انجام داد؟

ماندگاری بوتاکس چیزی بین 4 تا 6 ماه است و فاصله بین 2 بوتاکس نباید کمتر از 3 باشد به دلیل آنکه بدن با گذر زمان به آن مقاومت پیدا کرده و در نتیجه اثر آن کم میشود.

بوتاکس برای چه افرادی مضر است؟

افراد باردار، مادران شیرده، افراد زیر 18 سال، افراد دارای مشکلات عضلانی و عصبی، افراد دارای عفونت تزریقی و هم چنین افرادیکه دارای حساسیت به بوتاکس هستند کاملا مضر، خطرناک و ممنوع است.

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه فصلی است؟

در فصولی که هوا سرد است؛ به دلیل آنکه بوتاکس در فصول سرد ماندگاری بیشتری دارد.

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟