چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود؟

چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود؟

چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود؟! این یکی از پرتکرارترین پرسش‌ها بین افرادی که متقاضی تزریق چربی‌‌اند، است. در این مقاله قصد داریم درباره‌ی اینکه چقدر طول می‌کشد تا صورت پس از تزریق چربی حالت طبیعی می‌کند صحبت و عوامل موثر در طبیعی دیده شدن تزریق را بررسی کنیم

بنابراین از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه مجله زیبایی کلینیک دکتر لیلی هاشمی باشید و اطلاعات مهمی را درباره‌ی تزریق چربی‌ کسب کنید. 

طبیعی شدن صورت بعد از تزریق چربی 

در پاسخ به پرسش چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود باید گفت: بسیاری از پزشکان معتقدند در عرض 7 روز پس از تزریق چربی، صورت طبیعی می‌شود و تورم و کبودی ناشی از تزریق چربی صورت از بین می‌رود؛ البته بهبودی کامل نیاز به 14 روز زمان دارد تا همه‌چیز به حالت نرمال خود برگردد. این روند همین‌طور ادامه دارد تا درنهایت بعد از گذشت چندین هفته تا یک ماه صورت کم کم شکل طبیعی خود را به دست آورد. 

طبق مقاله منتشر شده در وبسایت رسمی موسسه ملی بهداشت آمریکا اثرات تزریق چربی‌ بین 2 روز تا 2 هفته کم کم محو شده و صورت روند بهبود را پیش می‌گیرد. 

ضمناً توجه کنید که میزان چربی تزریق صورت شده در طبیعی شدن چهره تاثیرگذار است. مثلاً فردی با سن بالا در مقابل فردی که در اوایل جوانی قرار دارد قطعا چربی بیشتری دریافت می‌کند و این در روند طبیعی شدن چربی صورت پس از تزریق تأخیر ایجاد می‌کند. می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با روند تزریق چربی به صورت به این مقاله‌ی مربوطه در بخش وبلاگ مراجعه کنید.

تسریع روند طبیعی شدن تزریق چربی؛ چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود؟

ورم، کبودی و قرمزی پوست بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی است و هر کس باید اجازه دهد تا دوره‌ی آن بگذرد و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی را جدی بگیرد تا نتیجه رضایت بخش باشد. اگر می‌خواهید بدانید چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی می‌شود باید گفت که این اتفاق در صورت افراد مختلف طبق میزان تزریق و جنس پوست و متابولیسم بدن متفاوت است ولی به‌طور کلی برخی موارد باعث سرعت بخشیدن به بهبود تزریق چربی صورت می‌شود. مثلاً:

بالاتر نگهداشتن سر پس از تزریق و استفاده از کمپرس سرد می‌تواند عوارض جانبی ناشی از تزریق را سریع‌تر کاهش دهد و به طبیعی شدن چهره بعد از تزریق چربی صورت کمک کند. 

همچنین پرهیز از مصرف غذاهای شور و ادویه‌دار، کافئین و انواع در دارو‌های رقیق کننده خون می‌تواند باعث کاهش سریع‌تر ورم و قرمزی شود. 

نخوابیدن روی صورت و جلوگیری از عفونت کردن موضع با رعایت نکات بهداشتی نیز از دلایل تسریع طبیعی شدن چهره بعد از تزریق چربی صورت است. استفاده از داروهای ضد ورم که تجویز پزشک و مراجعه به کلینیک تخصصی در امر خدمات زیبایی نیز می‌تواند باعث تسریع طبیعی شدن تزریق چربی صورت بشوند. 

نمونه کار دکتر هاشمی
نمونه کار دکتر هاشمی

زمان‌بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

تغییرات و پروسه درمان پس از تزریق چربی صورت در افراد متخلف، متفاوت است؛ اما زمان‌بندی کلی آن شامل موارد زیر است.

  • روز1: روز اول پس از تزریق را خیلی خوب استراحت کنید و بدانید که شاهد ورم و کبودی جزیی در این روز خواهید بود. 
  • روز 2 و 3: خارش، کبودی و ورم بیشترین حد ممکن را خواهند داشت و می‌توان اوج ورم و کبودی را به این روزها نسبت داد.
  • روز 4: می‌توانید دوش بگیرید و موضع را با محلول هیدروژن پراکسید بشویید. داروهای تجویزی را مرتب مصرف کنید. 
  • روز 7: در این روزها ورم ناشی از تزریق چربی صورت کم کم از بین می‌روند و صورت روند بهبودی را آغاز می‌کند. 
  • روز 21: مراجعه به کلینیک جهت انجام معاینات و بررسی‌ روند بهبود 
  • ماه 6 تا 2 سال: کم کم اثرات چربی تزریق شده از بین می‌روند و نیاز به ترمیم پیدا می‌کنید. 

کلام آخر؛ چند روز بعد از تزریق چربی‌ صورت طبیعی می‌شود؟ 

می‌توانید برای طبیعی شدن تزریق چربی صورت به کلینیک تخصصی و پزشک حرفه‌ای مراجعه کنید تا با تکنیک عالی و تمرکز بالا چربی را به مواضع هدف در صورت تزریق کند. 

هرچقدر پزشک در کاش حرفه‌ای‌تر باشد نسبت به مقدار چربی که باید تزریق شود اطلاعات کاملی دارد و در کنار آن با استفاده از تکنیک‌ دقیق و سوزن‌های مخصوص می‌تواند نتایج حاصل از تزریق چربی‌ صورت را در طبیعی‌ترین حالت ممکن درآورد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از تزریق چربی صورت و رزرو وقت از دکتر لیلی هاشمی جهت دریافت خدمات درمانی و زیبایی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟