بوتاکس بینی

بوتاکس بینی و همه چی در مورد آن

یکی از راهکارهای کوچک کردن بینی یا رفع نواقص آن استفاده از تکنیک بوتاکس بینی است. در این روش مقدار مشخصی سم بوتولینوم به نقاط خاصی از بینی تزریق می‌شه که باعث بهبود ظاهر بینی و زیباتر شدنش میشه. 

اگه شما هم جزو کسایی هستید که ترجیح میدید بدون جراحی‌ بینی تغییراتی تو چهره تون به وجود بیارید، حتما مقاله امروز رو دنبال کنید و همراه مجله آنلاین کلینیک دکتر لیلی هاشمی باشید.

بوتاکس بینی و نحوه تزریق آن 

بوتاکس بینی یک روش غیرجراحی و کم تهاجم است که با تزریق سم معجزه‌گر بوتولینوم باعث کند کردن یا انقباض عضلات بینی میشه و از افتادگی بیشتر نوک بینی و چروک شدن پوست اون جلوگیری‌ می‌کنه.

در واقع تزریق بوتاکس به بینی باعث کشیده شدن نوک بینی به سمت بالا و لیفت بینی میشه؛ البته تأثیر صد در صدی نداره ولی می‌تونه پره های بینی رو جمع و بینی پهن رو باریک‌تر نشون بده.

تزریق بوتاکس بینی به این صورت هست که پزشک پس از انجام جلسه مشاوره‌ قبل از تزریق، پیش‌بینی نتایج و صحبت درباره‌ی انتظار زیباجو از فرم نهایی بینی، موضع تزریق رو ضدعفونی‌ می‌کنه و سپس از یک برند معتبر بوتاکس به مقدار مشخص و معینی به پره‌ها و بخش بدون استخوان بینی تزریق می‌کند. 

پس از اتمام تزریق فرم حدودی مشخص است و با گذشت چند روز شکل نهایی بینی مشخص میشه و در صورت عدم رضایت‌ امکان ترمیم و تغییر شکل در جلسات بعدی تزریق وجود داره.

تزریق بوتاکس بینی راهی برای کوچک‌تر کردن آن است.
تزریق بوتاکس به بینی

بررسی‌ مزایای بوتاکس بینی

بوتاکس بینی مزایای دارد که آنها را در ادامه براتون آوردیم. بهترین مزیت تزریق بوتاکس به بینی اینه که برگشت پذیره و مثل عمل جراحی بینی سنگین به همراه برش و بخیه نیست. مزیت‌های دیگه این روش شامل موارد زیر میشه:

 • بوتاکس کردن بینی یه روش غیرتهاجمی هست و در مقایسه با جراحی آسیب کمتری دارد.
 • بوتاکس بینی مطابق نیاز افراد انجام میشه. بعضی هدف شون لیفت نوک بینی، بعضی‌ها کوچیک کردن سوراخ بینی و برخی جمع و جور کردن بینی هست که همشون رو میشه با بوتاکس انجام داد.
 • اگه تزریق بوتاکس به بینی توسط پزشک حرفه‌ای و یک برند معتبر بوتاکس انجام بشه عوارض و آسیب کمتری نسبت به جراحی بینی داره. 
 • نتایج حاصل از بوتاکس بینی طبیعی و مورد رضایت شخص هست.
 • هزینه‌ انجام بوتاکس کردن بینی نسبت به عمل‌ حراجی بینی فوق‌العاده مقرون به صرفه است.
 • رفع خطوط و چین و چروک های روی بینی با تزریق بوتاکس به بینی انجام میشه.
 • افتادگی نوک بینی با بوتاکس تا حد زیادی رفع میشه.
 • رینیت بینی یا همون التهاب سینوس های بینی به کمک بوتاکس کردن بینی رفع میشه و بسیاری از گرفتگی و آبریزش های بینی با کمک تزریق بوتاکس به مخاط بینی حل میشه.
 • تزریق کردن بوتاکس دماغ کوتاهه و بیشتر از 60 دقیقه وقت متقاضی رو نمیگیره. 

بوتاکس کردن بینی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

معمولاً بوتاکس کردن بینی به کسانی که سابقه ضعف عضلانی ندارند و از سلامت عمومی جسمی و روانی برخورداراند پیشنهاد میشه.

همچنین همه کسانی که افتادگی جزیی در نوک بینی دارند یا نقص ظاهری کمی در بینی خود، مثل بینی پهن و پره‌های باز دارند، پیشنهاد میشه.

افرادی که روی پوست بینی چین و چروک دارند یا از ظاهر کلی بینی شون ناراضی‌اند هم می تونن بوتاکس بینی تزریق کنند. البته مهمترین مسئله دکتر است و برای تزریق بوتاکس در تهران و دیگر شهرها حتما باید توجه کنید که چه کسی بوتاکس را تزریق می کند.

کاندیدای نامناسب تزریق بوتاکس به بینی

به‌طور کلی کاندیدای نامناسب‌ تزریق بوتاکس به بینی شامل کسانی میشن که در ادامه براتون نوشتیم.

 • زنان باردار یا شیرده
 • افرادی که سابقه حساسیت به مواد ترکیبی بوتاکس دارند.
 • افرادی که سیستم ایمنی شون ضعیفه
 • افرادی که مشکل انعقاد خون دارن.
 • افراد کمتر از 18 سال
 • افرادی که در قسمت تزریق دچار عفونت هستند.
 • افرادی که مشکل ضعف عضلانی دارند.
 • کسانی که مشکل تنفسی دارند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری قلبی حاد هستند.

کاربرد بوتاکس بینی

انجام بوتاکس بینی یه روش امن برای رفع چین و چروک‌های سطحی‌ روی پوست بینی هست. رفع چروک یکی از مهم‌ترین کاربرد های بوتاکسه ولی در کنار اون رفع افتادگی نوک بینی هم جزو کاربردهای دیگه بوتاکس هست.

کاهش انقباضات پره های بینی برای کوچک شدن سوراخ بینی و تغییر شکل و ظاهر بینی از دیگر کاربرد های تزریق بوتاکس به بینی هست. 

نواحی تزریق بوتاکس بینی

معمولا به نقاط خاصی از بینی بوتاکس تزریق میشه تا نتایج دقیقا مطابق سلیقه زیباجو باشه و خطر مشکلی مثل افتادگی لب ناشی از تزریق زیاد و بی رویه در موضع اشتباهی به وجود نیاد. بوتاکس بیشتر به نواحی و فرم بینی خاصی که در زیر آوردیم تزریق میشه که شامل:

بوتاکس پره بینی:  این تزریق برای اصلاح فرم بینی هست ولی به بینی‌هایی با قوز یا استخوانی توصیه نمیشه. در این روش پره ها از کار می‌افتند و حین خندیدن و حرف زدن باز و بسته نمیشن در نتیجه بینی باریک‌تر از همیشه دیده میشه.

بوتاکس بینی گوشتی: این بوتاکس برای بینی‌هایی که مشکل قوز و استخوانی بودن ندارند مناسبه و با کمی تزریق میشه پره های بینی رو جمع کرد و نوک بینی رو بالاتر برد. ضمن اینکه همین تغیرات کوچک باعث ایجاد ظاهری جذاب‌تر میشه.

بوتاکس نوک بینی: وقتی بوتاکس به نوک بینی تزریق میشه سیگنال های عصبی عضلاتی که پیام عصبی انقباض رو ارسال می‌کنن، مسدود میشن و این باعث بالا کشیده شدن نوک بینی میشه و البته یه روش موقتی هست و بیشتر از 6 ماه دوام نداره.

بعد از بوتاکس بینی چه اقداماتی انجام دهیم؟

هر چقدر بیشتر بعد از تزریق کردن بوتاکس به بینی مراقبت ها و توصیه‌های پزشک رو جدی بگیرید‌ نتایج حاصل از تزریق بوتاکس هم بهتر میشه. از اقدامات مهم بعد از تزریق بوتاکس موارد زیر هست:

 

نوع مراقبت مدت زمان مراقبت 
بینی را فشار ندهید و لمس نکنید دست کم تا 72 ساعت 
بینی را نخارانیدتا 24 ساعت 
سر را به شدت و محکم تکان ندهید.تا چند روز کاهش حرکات 
از قرارگیری در مکان‌های گرم، استخر و سونا خودداری کنید.تا 24 ساعت
الکل و دخانیات ممنوعتا 24 ساعت
اجتناب از دراز کشیدن تا 8 ساعت ساعت بعد از تزریق 
خودداری از مصرف رقیق کننده‌های خون 24 ساعت بعد از تزریق 
روی صورت نخوابید روز اول 
کمتر کردن حرکات صورت روز اول به حداقل برسد.

 

عوارض بوتاکس بینی

عوارض بوتاکس بینی در صورتی که از برند معتبر، تکنیک تزریق صحیح و پزشک حرفه‌ای استفاده شود بسیار محدود و ناچیز است. این عوارض طی مدت 3 الی 5 روز رفع می‌شوند و شامل: قرمزی، خارش، تورم، عدم تقارن پره های بینی،  دوبینی، سردرد و تهوع و بدفرم شدن بینی است. 

زمان مناسب تزریق بوتاکس بینی بعد از عمل بینی

به طور کلی توصیه میشه پس از رینوپلاستی مراقبت لازم جهت برگشتن صورت و بینی به حالت نرمال انجام بشه. پس از انجام مراقبت‌های و توصیه‌های پزشک، کشیدن بخیه یا جذب اونها و شست‌وشوی بینی کم کم اوضاع اون رو به بهبودی می‌ره.

برخی پزشکان میگن حدود 6 هفته بعد از عمل بینی‌ می‌توان بوتاکس بینی تزریق کرد و برخی هم باید 3 الی 4 ماه باید صبر کرد تا بتوان بوتاکس بینی تزریق کرد. بهتره در این باره با پزشک معالج خودتون مشورت کنید. 

آیا بوتاکس بینی باعث کوچک شدن بینی می‌شود؟ 

یکی از تأثیرات بوتاکس روی بینی اینه که باعث خوش فرم شدن و زیبایی بیشتر صورت میشه. بوتاکس بینی می‌تونه مشکلاتی مثل افتادگی‌ بینی و چین و چروک پوست اون رو رفع کنه. 

شاید نتیجه بوتاکس مثل عمل جراحی‌ نباشه ولی  باعث لیفت موقت و باریک‌تر شدن بینی میشه و این بینی رو کمی کوچک‌تر از زمان عادی نشون میده. بوتاکس بینی در واقع روشی برای کوچک کردن پره های بینی و بینی های پهن است.

ماندگاری بوتاکس بینی چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس بینی بسته به مراقبت‌های بعد از تزریق کردن بوتاکس به بینی و ژنتیک بدن فرد دارد. هرچه مراقبت ها بیشتر باشد و پوست با مواد تزریقی مشکلی نداشته باشد ماندگاری بوتاکس بهتر است. 

البته برند بوتاکس و تکنیک تزریق بوتولینوم نیز در ماندگاری بیشتر آن اثر گذار هست. ضمن اینکه اگه بوتاکس چندین بار به یه موقع تزریق بشه هر بار مدت زمان بیشتری طول می‌کشه تا برای ترمیم‌ مجدد اقدام کنید. 

ماندگاری بوتاکس بینی بین 3 الی 4 ماه و در برخی موارد شش ماه هم تخمین زده می‌شود و در صورت نیاز با تمدید بوتاکس می‌توان فرم بینی را حفظ کرد.

نتایج بوتاکس بینی بعد از چند روز مشاهده می‌شود؟

بعد از تزریق بوتاکس می‌تونید نتایج حاصل از اون رو مشاهده کنید. به‌طور کلی نتایج تزریق بوتاکس خیلی زود خودشون رو نشون میدن. 

معمولا در ساعت‌های اول تزریق تورم و التهاب مانع از دیدن نتیجه قطعی می‌شود. تورم بین سه تا پنج روز به مرور رفع می‌شود و در عرض یک هفته نتایج مشخص میشه.

بعد از حدود ده الی 14 روز تزریق بوتاکس بینی نتایج حاصل از تزریق به طور قطعی خودشون رو نشون میدن خوشبختانه اگه مطابق میلتون نباشه برگشت پذیر هست یا میشه با تزریق کمی بوتاکس فرم بینی را تا به شکل دلخواه برسد تغییر داد.

هزینه بوتاکس کردن بینی چقدر است؟

مارک بوتاکس و مقدار بوتاکسی که تزریق می‌شود در هزینه بوتاکس کردن بینی مؤثر است. همچنین موقعیت مکانی کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند و مهارت و تجربه پزشک می تونند جزو عوامل تاثیرگذار در قیمت بوتاکس بینی باشند. 

نمی‌توان قیمت مشخصی برای تزریق بوتاکس بینی در نظر گرفت و برای اطلاع از قیمت بوتاکس در سال جاری میتونید با شماره‌های مرتبط با کلینیک تماس بگیرید و از تعرفه سال جدید مطلع شوید. 

آیا بوتاکس کردن روی افتادگی بینی تأثیر می گذارد؟ 

خب اگه افتادگی شدید بینی داشته باشید بوتاکس بینی روش چندان موثر و مناسبی برای رفع این افتادگی‌ نیست؛ اما بوتاکس کردن بینی برای رفع افتادگی خفیف تا متوسط موثر هست و باعث ایجاد فرم بهتری برای بینی میشه.

ضمن اینکه تزریق بوتاکس به نوک بینی دارای ملاحظات

خاصی است. مثلاً تزریق بیش از بوتاکس ممکن است باعث افتادگی لب فوقانی بشه و از این نظر لازمه که پزشک هنگام تزریق بوتاکس دقت و تمرکز کافی رو داشته باشه.

کلام نهایی

بوتاکس کردن بینی می‌تونه باعث رفع نواقص بینی میشه و بینی پهن رو کمی باریکتر می‌کنه. می‌تونید نمونه کارهای دکتر هاشمی رو در صفحات اجتماعی کلینیک‌ مثل اینستاگرام و آپارات مشاهده کنید و در نهایت برای تزریق نهایی و مشاوره قبل از تزریق با شماره‌های کلینیک تماس بگیرید‌. 

تزریق کردن بوتاکس به بینی باعث فلجی موقت عضلات این قسمت میشه و از چین و چروک های روی پوست بینی رو رفع می‌کنه و در نهایت بدون عمل جراحی، بخیه و خون‌ریزی بینی جذاب‌تر از قبل خواهید داشت. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟