تزریق فیلر شقیقه| فواید و تاثیرات

تزریق فیلر به‌عنوان یکی از موثرترین روش‌های رفع عیوب پوستی و مشکلاتی مانند چین و چروک شناخته می‌شود. تزریق فیلر شقیقه تا حد زیادی پوست پیشانی را لیفت و آن را جوان‌ تر می‌کند. شقیقه به‌ عنوان یکی از اعضای صورت با بالا تر رفتن سن دچار افتادگی رو به پایین می‌شود و زیبایی چهره‌تون رو تحت تأثیر قرار می‌ده؛ پس مهمه که برای زیباتر شدن دست‌ به کار بشی!

تزریق فیلر پیشانی برای کاهش خطوط عمیق و چروک‌های ریز روی پیشانی فوق العاده است و می‌تواند افتادگی پوست این قسمت را برطرف کنه. عموما از انواع ژل برای تزریق به شقیقه استفاده می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با انواع ژل و فیلر شقیقه تا انتهای مطلب همراه تیم تحریریه کلینیک دکتر هاشمی باشید.

فیلر شقیقه چیست؟

عموما با افزایش سن و سایر عوامل محیطی پوست شقیقه دچار افتادگی، چروک و تحلیل بافت می‌شود. حالت استخوانی که شقیقه پیدا می‌کند برای خیلی از افراد خوشایند نیست. در این هنگام تزریق فیلر به شقیقه به کمک افراد می‌آید و باعث بهتر شدن اوضاع پوست می‌شود.

باتوجه به میزان فرورفتگی شقیقه و افتادگی پوست تکنیک پزشک برای تزریق فیلر به شقیقه فرق می‌کند و با کمک سوزن یا کانول فیلر را تزریق می‌کند. 

فیلر شقیقه عموما از انواع ژل‌های باکیفیت‌ بر پایه اسیدهیالورونیک تشکیل شده و آبرسانی خوبی به پوست انجام می‌دهد. تزریق فیلر به شقیقه‌ها باعث رفع افتادگی و کاهش چین و چروک‌های این قسمت می‌شود. این کار به بهبود حالت چشم‌ها و ابروها نیز، کمک بسیاری می‌کند.

تزریق فیلر شقیقه برای رفع چین و چروک‌های پوست و حالت زیبای چشم‌ها موثر است.
تزریق فیلر شقیقه برای رفع چین و چروک‌های پوست و حالت زیبای چشم‌ها موثر است.

بررسی فواید تزریق فیلر شقیقه

تزریق فیلر شقیقه عموما در مدت زمان کوتاه و بدون درد خاصی انجام می‌شود. نتایج فیلر شقیقه خیلی زود ظاهر می‌شن و دوران نقاهت آن بسیار کوتاهه و به خاطر همین مزایا، خیلی از افراد برای احیای پوست پیشانی و شقیقه تزریق فیلر شقیقه را انتخاب می‌کنند. دیگر مزایای این روش عبارتند از:

اصلاح بافت پوست

ساختار و بافت پوست در هر فرد مشخص و متفاوت است. هنگامی که مشکلی در بافت پوست ایجاد شود کل ساختار آن دچار تغییر می‌شود و این تغییرات خود را به صورت افتادگی، شلی، لک‌های پوستی و چین و چروک نشان می‌دهند. 

با تزریق فیلر شقیقه می‌توان ساختار و بافت پوست را تا حد زیادی اصلاح کرد و مشکلات بیان شده را رفع کرد. 

قابل برگشت

یکی از مهم‌ترین مزایای تزریق فیلر شقیقه قابل برگشت بودن این روش است. اگر فردی به هر دلیلی از نتایج تزریق فیلر راضی نباشد می‌تواند به کمک آنزیم‌های مربوط به انواع ژل اثرات ناشی از آن را در زیر پوست از بین ببرد و آنها را تخلیه کند. 

بدون جراحی و برش

تزریق فیلر به شقیقه برای کسانی که به دنبال روشی امن و بدون جراحی و برش جهت جوانسازی پوست هستند، بهترین گزینه ممکن است و تنها خونریزی خیلی‌ مختصری دارد که در برخی از افراد به خاطر فرو رفتن سوزن یا کانول درون پوست ایجاد می‌شود. 

آبرسان پوست

پوست اگر رطوبت مورد نیاز را نداشته باشد حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و دچار خشکی می‌شود. تزریق فیلر به شقیقه می‌تواند شرایط را برای آبرسانی بهتر به پوست مهیا کند و باعث شادابی بیشتر پوست شود. 

مقرون به صرفه

این روش نسبت به انواع جراحی‌های پلاستیک و عمل‌های همراه بیهوشی و حتی تزریق چربی صرفه مالی دارد و قیمت آن مقرون به صرفه است؛ زیرا مراحل انجام تزریق فیلر شقیقه کوتاه و عموما در یک جلسه خلاصه می‌شود. 

نتایج طبیعی

نتایج حاصل از این تکنیک کاملآ طبیعی و مناسب فرم صورت افراد هستند و ظاهر مطلوبی به پوست می‌دهند؛ در نتیجه، باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت درونی افراد از چهره شان می‌‌شود. 

عوارض تزریق فیلر شقیقه

تزریق فیلر به شقیقه اگر در محیطی استریل و حرفه‌ای انجام شود و فرد تزریق کننده از مهارت کافی برخوردار باشد، همچنین از فیلر باکیفیت و مرغوبی استفاده شود هیچ عوارضی ندارد؛ اما در برخی از افراد با توجه به وضعیت پوست و ژنتیک‌‌شان عوارض زیر به صورت کوتاه مدت بروز پیدا می‌کند:

  • خونریزی خیلی کم
  • خارش پوست
  • تورم و قرمزی
  • کبودی
  • گوله شدن ژل
  • عدم تقارن دو طرف شقیقه
  • واکنش آلرژیک به فیلر

ماندگاری فیلر شقیقه

میزان ماندگاری فیلر در شقیقه‌ها بستگی به متابولیسم بدن فرد، فعالیت و حرکت عضو در صورت دارد. هرچه حرکت عضوی که به آن فیلر تزریق شده بیشتر و فعالیت فرد هم زیاد باشد ماندگاری فیلر شقیقه کمتر می‌شود. 

عموماً ماندگاری تزریق فیلر به شقیقه بین 9 تا 12 ماه تخمین زده می‌شود و توصیه می‌شود برای ترمیم و افزایش ماندگاری جلسه دوم نیز جهت تزریق به پزشک مراجعه و هر 6 الی 12 ماه جهت تزریق مجددا به کلینیک مراجعه شود. 

نکات مهم بعد از فیلر شقیقه 

با رعایت نکاتی که در ادامه‌ بعد از تزریق فیلر به شقیقه باید انجام شود، نتایج بهتر و ماندگار تری از تزریق به دست می‌آید. این نکات و مراقبت‌ها عبارتند از:

توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌های سنگین مخصوصا فعالیت‌هایی که موجب اعمال فشار به سرو صورت می‌شود خودداری کنید. افزایش فشار باعث زیاد شدن ورم صورت و شقیقه پس از تزریق می‌شود. 

24 ساعت پس از تزریق فیلر صورت صورت را با آب ولرم و دستمال تمیز ضدعفونی کنید‌ تا دچار عفونت نشوید. کمپرس یخ می‌تواند ورم حاصل از تزریق را کمتر کند. 

از دست زدن و ایجاد فشار و ماساژ شقیقه بعد از تزریق اجتناب شود. 

از قرارگیری در محیط‌های گرم، آفتاب مستقیم، سونا و بخار خودداری کنید و یک هفته این نکته را رعایت کنید. سعی کنید روی شقیقه‌ها نخوابید و نحوه درست خوابیدن را از پزشک بپرسید و سر را بالاتر از بدن بگذارید. 

تزریق فیلر شقیقه و افزایش جوانی پوست
تزریق فیلر شقیقه و افزایش جوانی پوست

تزریق فیلر شقیقه در کلینیک دکتر لیلی هاشمی

تزریق فیلر شقیقه می‌تواند باعث جوانی بیشتر پیشانی، لیفت شقیقه و بهبود حالت شقیقه و چشم‌ها شود. اگر به هر دلیلی دچار فرو رفتگی و افتادگی پوست در بخش شقیقه‌ها شده‌اید، چین و چروک‌های عمیق پیشانی یا شقیقه برایتان ناخوشایند است با کمک تزریق فیلر به شقیقه تمامی این مشکلات رفع می‌شوند. جهت دریافت وقت از کلینیک‌ دکتر لیلی هاشمی و تزریق فیلر به شقیقه با شماره‌های موجود در سایت کلینیک تماس بگیرید.

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟