تزریق چربی به لب

 لب‌های باریک و نامتقارن به کمک تزریق چربی‌ به لب به بهترین حالت ممکن درمی‌آیند. لب‌ جزو مهم‌ترین بخش‌های صورت است که زیبایی آن برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد. 

تزریق کردن چربی‌ به لب باعث حجم‌دهی و جذابیت بیشتر چهره می‌شود و عموما تغییرات مثبتی را در ظاهر افراد ایجاد می‌کند؛ البته لازم به ذکر است که هر تزریقی باعث زیبایی لب‌ها نمی‌شود و مراجعه به کلینیک زیبایی مجهز با پزشک حرفه‌ای شرط مهمی برای انجام اصولی تزریق چربی قلمداد می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با این تکنیک تا انتهای مطلب همراه مجله آنلاین کلینیک دکتر لیلی هاشمی باشید.

پروتز لب با تزریق چربی‌ به لب

یکی از روش‌های اصلاح فرم لب‌ها، رفع شل شدگی بافت لب و همچنین حجیم کردن آنها پروتز لب با تزریق چربی به لب است. این روش به جهت ماندگاری بالا و عوارض خیلی کم محبوبیت زیادی دارد و بسیاری از افراد برای داشتن لب‌هایی با فرم دلخواه متقاضی انجام آن هستند. 

امروزه لب‌های بزرگ و خوش‌فرم جزو فاکتورهای زیبایی و جذابیت شناخته می‌شود ولی شاید یکی از کم‌خطرترین و امن‌ترین روش‌های پروتز لب‌ها را تزریق چربی محسوب کرد. 

در این روش چربی از چربی‌های موجود در بدن هر شخص برداشت می‌شود و پس از پالایش و جداسازی سلولهای چربی‌، به موضع هدف که لب‌ها هستند تزریق می‌شود. 

قبل و بعداز تزریق چربی به لب
قبل و بعداز تزریق چربی به لب

مزایای تزریق چربی به لب

مهم‌ترین و اولین مزیت تزریق چربی به لب ایجاد ظاهری زیباتر از سابق برای افراد و رضایت درونی آنها از چهره خویشتن است. در ادامه به دیگر مزیت‌های این روش اشاره می‌کنیم.

 • قرارگیری راحت در لب
 • طبیعی بودن بافت موضع پس از تزریق
 • بدون نیاز به بخیه
 • عدم وجود عوارض غیرقابل جبران
 • دوره‌ی نقاهت کوتاه
 • ماندگاری بالا
 • سرپایی بودن روش تزریق
 • بدون بیهوشی 

تزریق تزریق چربی‌ به لب چه عوارضی دارد؟

طبق گزارش شبکه ملی بهداشت آمریکا احتمال بروز عوارض نامطلوب در تزریق غیر اصولی چربی به لب وجود دارد. مثلاً تجمع غیرعادی بافت و چربی و ایجاد کیست یکی از عوارض این تکنیک‌ است. 

 • احتمال خونریزی‌ در محل تزریق
 • تورم و کبودی طولانی مدت
 • احتمال بروز عفونت
 • ایجاد کیست و ضایعات پوستی
 • عدم تقارن دوطرف لب
 • درد تا زمان بهبودی
 • بروز حساسیت یا آلرژی 

آیا تزریق چربی‌ به لب برای من مناسب است؟

اگر لب‌های نازکی دارید و فرم آن‌ها باب میل شما نیست، شما می‌توانید بهترین کاندید تزریق چربی به لب باشید؛ البته شرط این کار برخورداری از سلامت عمومی، عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی است. 

همچنین اگر به صورت ژنتیکی یا در اثر حوادث غیرقابل پیش‌بینی دچارعدم تقارن لب‌ها شده‌اید، تزریق چربی گزینه مناسبی برای شما است. 

چه کسانی از تزریق چربی به لب منع می‌شوند؟ 

 • افراد دارای تبخال در دهان و اطراف لب
 • افراد مبتلا به دیابت یا لوپوس به جهت بهبود دیرتر از موعد زخم‌ها و احتمال بروز عفونت
 • افراد دارای مشکل انعقاد خون به جهت احتمال خونریزی‌ غیر قابل جلوگیری
 • افرادی که سیگار می‌کشند.
 • افراد حساس به مواد و داروهای بیحسی 

ماندگاری تزریق چربی‌ به لب چه مدت است؟

به‌طور کلی تزریق و پیوند چربی ماندگاری خوبی دارد؛ اما ماندگاری طولانی آن بستگی به مراقبت‌ فرد، سبک زندگی و ژنتیک و متابولیسم شخص تعیین می‌شود. 

تزریق چربی با کیفیت و در صورت رعایت اکثر موارد ممکن است حتی تا 10 سال هم دوام داشته‌ باشد‌‌؛ البته، اصل ماندگاری بین 6 تا 12 ماه است که با ترمیم هر ساله می‌توان ماندگاری آن را بیشتر کرد. همچنین میزان تزریق و متراکم بودن بافت چربی‌های ساکشن شده عمر چربی‌های درون لب را بیشتر می‌کند.

ضمناً استفاده از کمپرس سرد روی لب‌ها بعد از تزریق، عدم ماساژ لب‌ها و دستکاری نکردن آنها بعد از عمل تزریق و در معرض گرمای شدید قرار نگرفتن می‌تواند عمر تزریق را طولانی‌تر کند.

 فراموش نکنید مراقبت‌های پس از تزریق بسیار مهم است؛ بنابراین اگر مراقبت‌های بعد از تزریق چربی در مقاله تزریق چربی چیست را به دقت مطالعه کرده باشید قطعا می‌دانید که راهکارهای طولانی‌تر کردن عمر انواع تزریقات چیست.

نمونه کار تزریق لب توسط دکتر هاشمی
نمونه کار تزریق لب توسط دکتر هاشمی

انواع‌ مدل‌های تزریق چربی لب

می‌توانید با توجه به فرم صورت و همچنین سلیقه شخصی مدل لب مدنظر را انتخاب و از پزشک بخواهید تکنیکی که باعث ایجاد این مدل می‌شود را روی لب‌های شما پیاده کند. در صورت لزوم از پزشک جهت انتخاب مدل لب کمک بگیرید. انواع مدل‌های تزریق چربی لب عبارتند از:

تزریق چربی‌ به لب مدل طبیعی

مدل کلاسیک یا طبیعی یکی از روش‌های پرطرفدار است که بیشتر به اصلاح فرم لب، ایجاد تقارن و حجم دهی طبیعی متمرکز است و برای کسانی که همیشه به دنبال ظاهری طبیعی اما بی‌نقص هستند، پیشنهاد می‌شود. 

تزریق چربی‌ به لب مدل قبلی

یک مدل جوان پسند که بیشتر روی لب بالایی متمرکز است و لب‌ها حالت قبلی و قلوه‌ای به خود می‌گیرند. این مدل علی‌رغم قدیمی بودن همچنان طرفداران خاص خود را دارد و جزو مدل‌های محبوب برای تزریق حساب می‌شود. 

 مدل گرد

در این روش هم مانند مدل روسی روی قوس هفتی شکل لب بالا تمرکز می‌شود؛ اما مدل روسی قوس ملایم‌تری نسبت به سبک لب گرد دارد و این مدل حجیم‌تر و قلوه‌ای تر است. 

مدل چاکدار

در این روش تمرکز روی افزایش حجم دو طرف خط مرکزی لب است. با تزریق بیشتر به دو طرف خط میانی لب، این بخش فرو رفته و حالت چاکدار دیده می‌شود و دو طرف خط وسط لب‌ حجیم و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

مدل روسی

در این تکنیک‌ چربی روی ناحیه V شکل که به کمان معروف است تزریق می‌شود و بیشتر از اینکه روی افزایش حجم لب تمرکز داشته باشد روی کشیدگی و تیزی حاشیه‌ی‌ لب‌ها متمرکز است.

مدل صدفی 

این روش روی برجستگی لب پایین و افزایش حجم این بخش تمرکز می‌کند و لب پایینی مانند صدف حجیم شده و دو طرف آن نیز خوش فرم می‌شود. 

قیمت تزریق چربی‌ به لب

قیمت تزریق چربی‌ به لب با توجه به مهارت و تجربه‌ی پزشک و خدمات دریافتی افراد معین می‌شود. می‌توانید خدمات کلینیک دکتر لیلی هاشمی و مهارت ایشان در انواع تزریق و همچنین نظرات زیباجویان را در پیچ اینستاگرام یا صفحه آپارات ایشان مشاهده کنید. 

میزان چربی تزریق شده و همچنین مدل انتخابی توسط زیباجو می‌تواند روی قیمت تزریق چربی‌ لب اثرگذار باشد. بهرحال تزریق چربی به لب ممکن است ارزان قیمت نباشد؛ اما هزینه‌های سرسام‌آوری هم ندارد و در صورت تمایل اکثر افراد می‌توانند آن را انجام دهند. 

 کلام آخر 

تزریق چربی به لب یک روش کمتر تهاجمی برای افزایش حجم لب و داشتن لب‌هایی با فرم دلخواه افراد است. این روش ماندگاری خوبی دارد و به جهت استفاده از مواد طبیعی بدن هر شخص احتمال بروز حساسیت در آن به شدت پایین است. تزریق چربی به ‌لب‌ها یک متد تایید شده جهانی است و کاملا امن و به دور از خطرات شدید و غیرقابل جبران است. 

برای دریافت وقت از کلینیک و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟