تزریق چربی‌ زیر چشم؛1 روش عالی برای جوانسازی

تزریق چربی زیر چشم یا تزریق انواع فیلر می‌تواند مشکلاتی مثل افزایش سن و سایر بیماری‌ها مثل کم‌خونی و کم‌خوابی که باعث تیرگی زیر چشم و گودی آن می‌شوند را رفع کند.

 تیرگی د‌ور چشم یکی از معضلات مهم بسیاری از افراد است و آنها همواره به‌دنبال درمان این معضل هستند. در این مقاله بهترین و کم خطرترین روش را جهت رفع سیاهی هاله دور چشم، گودی زیر چشم و چروک اطراف پلک و چشم پیشنهاد داده و تمام جوانب را بررسی‌ می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه مجله زیبایی دکتر لیلی هاشمی باشید. 

تزریق چربی‌ زیر چشم چیست

تزریق چربی‌ زیر چشم یکی از بهترین‌ روش‌های جوانسازی پوست صورت و اطراف چشم است. در این تکنیک از چربی‌های بدن فرد به زیر پلک، اطراف پلک و باقی نقاط دارای چین و چروک صورت تزریق می‌شود و باعث تحریک کلاژن سازی، از بین رفتن چین و چروک و کاهش سیاهی اطراف هاله چشم می‌شود. 

تزریق چربی‌ به زیر چشم یک روش کم تهاجم و بدون برش و جراحی برای جوانی و شادابی بیشتر پوست صورت است و به تمام کسانی که سبک زندگی سالمی دارند و به دنبال روشی کم خطر و بدون عارضه برای رفع چروک و گودی زیر چشم هستند پیشنهاد می‌شود. 

تزریق چربی زیر چشم و کاهش تیرگی دور چشم‌ها
تزریق چربی زیر چشم و کاهش تیرگی دور چشم‌ها

مراحل تزریق چربی‌ زیر چشم 

مراحل تزریق چربی به زیر چشم شامل سه بخش مهم است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

مرحله اول برداشت چربی

در این مرحله پزشک به کمک بی‌حسی یا خواب مصنوعی عمیق چربی را از بخش‌های دیگر بدن عموما ران و شکم ساکشن می‌کند و سپس آن را برای پاکسازی و جداسازی سلول‌های باکیفیت چربی به آزمایشگاه منتقل می‌کند. 

مرحله دوم پالایش چربی

چربی منتقل شده به آزمایشگاه درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد و سلول‌های جوان و باکیفیت چربی جدا می‌شوند. این سلولها تمیز و زنده هستند و تزریق آنها به بافت بدن شخص باعث تحریک تولید سلول‌های جوان بیشتری می‌شود. 

مرحله سوم تزریق چربی زیر چشم و موضع هدف 

سلول‌های چربی به کمک سوزن های مخصوصی به زیر چشم، باقی نقاط صورت تزریق می‌شوند و عملیات جوانسازی پوست صورت خیلی زود شروع و در مدت کوتاهی نتایج آن آشکار می‌شود. 

مزایای تزریق چربی‌ زیر چشم

این روش یک تکنیک‌ کمتر تهاجمی است و امنیت آن ثابت شده است. مزیت تزریق چربی زیر چشم این است که می‌توان همزمان با آن از دیگر روش‌های جوانسازی مثل تزریق فیلر و تزریق ژل هم استفاده کرد. دیگر مزیت‌های این روش به شرح زیر است:

 • احتمال بروز حساسیت کم است؛ زیرا از چربی‌های بدن هر شخص برای خودش استفاده می‌شود. 
 • زیبایی و جوانسازی زیر چشم و نتایج راضی کننده آن یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. 
 • یکی از مزایای انتقال چربی زیر چشم می‌توان به همزمان چربی‌های شکم یا ران را ساکشن و به دیگر بخش‌های مورد نیاز هم چربی تزریق کرد. 
مزایای انتقال چربی به زیر چشم
مزایای تزریق چربی زیر چشم

بررسی معایب تزریق چربی زیر چشم

ممکن است عوارض جانبی کوتاه مدتی را پس از پیوند چربی زیر چشم و سایر بخش‌های صورت تجربه کنید که نگران کننده نیست و خیلی‌ زود رفع می‌شوند. این عوارض عبارتند از:

 • خونریزی کنترل نشده 
 • کبودی
 • ورم
 • توده یا کیست چربی
 • اسکار یا آسیب پوستی با بهبودی ضعیف
 • عفونت 

اقدامات ضروری قبل از تزریق چربی‌ به زیر چشم 

حتما مصرف داروهای رقیق کننده خون، مشروبات الکلی و دخانیات را قبل از تزریق قطع کنید و با پزشک خود سوابق درمانی‌تان را در میان بگذارید. اگر دچار ویروس تبخال صورت به طور مکرر هستید به پزشک اطلاع دهید و در صورت مصرف داروی خاص آن را به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق کردن چربی زیر چشم چیست؟

مراقبت‌های  تزریق چربی‌ زیر چشم چندان سخت نیست و همه ملزم هستند برای دستیابی به نتایج بهتری آنها را رعایت کنند. مثلاً؛

 • از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید. 
 • یک ماه پس از انتقال چربی زیر چشم سونا و جکوزی نروید. 
 • رانندگی تا بهبودی کامل ممنوع!
 • ماساژ تا زمان بهبودی کامل ممنوع !

کاربرد تزریق چربی زیر چشم 

مهم‌ترین کاربرد این روش تحرک کلاژن سازی و الاستین پوست است. پس از تزریق چربی به زیر چشم افتادگی پوست این بخش، چروک‌ها، گودی زیر چشم، سیاهی هاله اطراف چشم از بین می‌رود؛ در نتیجه باعث جوانی دوباره‌ی پوست و زیبایی بیشتر افراد زیبارو می‌شود.

آیا تزریق کردن چربی زیر چشم خطرناک است؟

اگر باردار یا شیرده هستید، بیماری پوستی فعال دارید یا اهل استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی هستید چربی تزریق نکنید. همچنین مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون همزمان با تزریق چربی به شما پیشنهاد نمیشود و ممکن است کمی خطرناک هم باشد.

اما به‌طور کلی خطری در تزریق چربی افراد را تهدید نمی‌کند و در موارد نادری آسیب به عصب بینایی و مسدود کردن عروق خون رسان به چشم شوند که این به مهارت پزشک و تکنیک تزریق او بستگی دارد و اتفاق دور از انتظار و بعیدی است.

اگر در کلینیک معتبر و مجهزی این کار را انجام دهید کوچکترین خطری شما را تهدید نمی‌کند می‌توانید میزان رضایت مراجعین را از کلینیک دکتر لیلی هاشمی در صفحات مجازی ایشان مانند اینستاگرام و آپارات مشاهده کنید. 

انتقال چربی زیر چشم دردناک است؟

همه‌چیز بستگی به آستانه تحمل درد شما دارد. برخی افراد هیچ دردی را گزارش نکرده‌اند و برخی گفته‌اند این روش کمی دردناک بوده است. به هرحال پزشک از بی‌حسی برای تزریق چربی به زیر چشم استفاده می‌کند و ممکن است سوزش خفیفی را احساس کنید که پس از مدتی کاملا از بین می‌رود و اگر ادامه‌ داشت می‌توانید با مشورت پزشک مسکن ساده مصرف کنید. 

( تجربه شخصی: به‌عنوان نویسنده‌ی این مطلب باید براتون بگم که پوست زیر چشم حساس‌تر و نازک‌تر از سایر بخش‌هاست و اعمال خدمات زیبایی روی این بخش ممکنه کمی دردناک باشد؛ اما قابل تحمل و بسیار خفیف است.)

مقایسه فیلر و چربی برای تزریق زیر

هر دو روش گزینه‌های مناسبی برای رفع تیرگی زیر چشم، جوانی مجدد پوست و کاهش گودی زیر چشم هستند و نتایج حاصل از هر دو روش رضایت‌بخش است.

در جدول زیر این دو روش را مقایسه کرده‌ایم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید؛ البته مشورت با پزشک معالج قطعا شما را به سمت انتخاب صحیح‌تری هدایت می‌کند‌.

تزریق چربی زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم 

استفاده از چربی‌های بدن شخصاستفاده از مواد شیمیایی خارجی 
ماندگاری تا چندسال( حدود 10 سال)ماندگاری تا چند ماه(12 الی18 ماه)
زمان ریکاوری و بهبودی یک الی دو هفته زمان ریکاوری و بهبودی سریع 
قیمت بیشتر و مزایای بهتر قیمت مناسب و مزایای کمتر 
انعطاف و قدرت مانور بیشتر انعطاف کم‌تر 

چشم ماندگاری چربی زیر چشم چه مدت است؟

یکی از دلایلی که تزریق چربی‌ زیر چشم را بین افراد محبوب کرده‌ است ماندگاری طولانی مدت این روش است. تزریق چربی‌ زیر چشم گاهی تا بیش از 10 سال هم دوام دارد و این برای کسانی که تمایل ندارند مدام در مطب پزشک و کلینیک‌های زیبایی حضور یابند فرصت بی‌نظیری است.

قیمت تزریق چربی به زیر چشم به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهای زیادی بر هزینه‌های تزریق چربی به زیر چشم تأثیرگذار هستند و نمی‌شود یک قیمت واحد برای تمام تزریقات چربی زیر چشم معین کرد. از سری مواردی که روی قیمت انتقال چربی زیر چشم اثر گذارند مهارت و سابقه جراح، تجهیزات کلینیک و آزمایشگاه، میزان چربی‌ ساکشن شده و مقدار تزریق و… هستند.

جوانی و زیبایی پرتکرار با تزریق اصولی چربی
جوانی و زیبایی پرتکرار با تزریق اصولی چربی زیر چشم

کلام آخر؛ کلینیک دکتر لیلی هاشمیان یکی از بهترین‌ها برای دریافت خدمات زیبایی 

یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی پوست زیر چشم و از بردن خطوط نسبتا عمیق زیر چشم تزریق چربی زیر چشم است. این روش کاملا بدون خطر و کم عارضه است و ماندگاری طولانی مدتی دارد. شما می‌توانید از این روش برای جوانی و زیبایی بیشتر در کلینیک دکتر هاشمی استفاده کنید‌. برای رزرو وقت و دریافت مشاوره تنها کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟