مدت زمان ماندگاری فیلر بینی

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

به کمک تزریق فیلر به بینی می‌توان بدون نیاز به عمل جراحی فرم بینی را عوض کرد؛ اما شرط زیبایی و رضایت از تزریق ماندگاری فیلر بینی است که بستگی به عوامل مختلفی دارد. 

در این قسمت از مقالات کلینیک قصد داریم درباره‌ی ماندگاری فیلر بینی پ عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری بیشتر فیلر صبحت کنیم. جهت آشنایی بیشتر با این عوامل قدم به قدم همراه ما باشید‌ و در صفحه کلینیک دکتر هاشمی آنلاین بمانید. 

ماندگاری فیلر بینی

بینی یکی از اعضای بی‌حرکت صورت است‌. در واقع تزریق فیلر به بینی از دیگر قسمت‌ها ماندگاری بهتری دارد. مدت زمان ماندگاری فیلر بینی بین 12 تا 18 ماه است و در صورت تکرار تزریق در به صورت 3 و 4 باره می‌توان عمر فیلر بینی را به چندین سال افزایش داد. 

ماندگاری فیلر بینی در افراد مختلف بنا بر سن، مقدار تزریق فیلر و شرایط بدنی متفاوت است. کیفیت فیلر و تکنیک پزشک در تزریق فیلر هم می‌تواند باعث ماندگاری فیلر بینی شود.

ماندگاری فیلر بینی
موندگاری فیلر بینی

عوامل تأثیر گذار در ماندگاری فیلر بینی

تزریق فیلر بینی باید در جای درست باشد و مواد وارد بخش غضروفی بینی نشوند. در غیر این صورت خطرناک خواهد بود؛ بنابراین تزریق اصولی و در عمق مناسب پوست باعث ماندگاری بیشتر می‌شو. 

 همچنین عوامل مختلفی در ماندگاری فیلر بینی تأثیرگذار هستند را در ادامه آورده‌ایم:

برند فیلر موثر در ماندگاری فیلر بینی

فیلرها برندهای مختلف و ساخت کشورهای مختلفی هستند. مواد تشکیل دهنده آنها غالبا اسید هیالورونیک است؛ اما برخی برندها مثل فیلر الانسه مواد تشکیل دهنده متفاوتی دارند‌. اگر از برند کیفیت و مرغوبی استفاده شود قطعا ماندگاری بالایی خواهد داشت. 

نوع مشکل بینی

فرم کلی بینی، مشکلات ظاهری و شکل بینی در هر شخص متفاوت است و همین امر باعث می‌شود تا مقدار تزریق و تکنیک‌ تزریق فرد به فرد فرق کند و ماندگاری آن در هر شخص یک زمان خاص باشد. 

مهارت پزشک

پزشک باید با آناتومی بدن به خوبی آشنا باشد. تزریق در عروق خونی بینی، باعث ایجاد مشکل می‌شود و فشار بیش از حد به نوک و پره‌های بینی باعث آسیب به آن می‌شود؛ بنابراین پزشک باید به خوبی ساختار بینی و قسمت‌های آسیب پذیر آن را بشناسد. 

متابولیسم و ژنتیک بدن شخص

سرعت جذب اسید هیالورونیک با توجه به متابولیسم بدن و ژنتیک افراد متفاوت و در بعضی بدن‌ها سریع‌تر و برخی کندتر است.

چطور ماندگاری فیلر بینی را افزایش دهیم؟

با رعایت مواردی که در ادامه بیان می‌شود ماندگاری فیلر بینی را افزایش داده و دفعات نیاز به تزریق را کمتر می‌کنید. این موارد عبارتند از:

  • مراقبت از پوست و داشتن روتین پوستی
  • حرکت شدید و مداوم صورت و انجام ورزش‌های سنگین می‌تواند باعث کاهش ماندگاری فیلر بینی شوند. 
  • فیلر به آب حساس است و در صورت کمبود آب بدن دچار تحلیل می‌شود؛ بنابراین در طول روز مقدار کافی آب بنوشید.
  • عینک سنگین، ماسک و ایجاد فشار روی بینی باعث کاهش ماندگاری فیلر بینی می‌شوند. 
  • قبل اینکه اثرات فیلر قبلی از بین رود، فیلر جدید را تزریق کنید. 
  • مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر را جدی بگیرید‌. 

آیا ماندگاری فیلر بینی دائمی است؟

فیلر بینی ماندگاری دائمی ندارد اما می‌توان با کمک رعایت نکات بعد از تزریق ماندگاری فیلر بینی را افزایش داد. پس از مدتی با تمدید فیلر متوجه میشوید که مدت زمان ماندگاری رو به افزایش است و درصدی از نتایج به صورت دائمی ماندگار خواهند شد.

برای کمک به ماندگاری فیلر بینی پس از تزریق بینی را دستکاری نکنید و اگر احساس خارش داشتید بینی را نخارانید و به آن فشار وارد نکنید. 

تا 6 ساعت پس از تزریق موضع بینی را دستکاری و لمس نکنید. تلاش کنید‌ تا تحت سرما یا گرمای شدید قرار نگیرید و از دست زدن به فیلر بینی از 2 روز الی 2 هفته خودداری کنید. قطعا با رعایت نکات مراقبتی بیان شده ماندگاری فیلر بینی تضمین می‌شود. 

نتیجه‌گیری

تزریق فیلر بینی باعث افزایش اعتماد به نفس و زیبایی چهره می‌شود؛ اما ماندگاری آن مهم‌ترین ترین اصل در تزریق است. برای آنکه ماندگاری فیلر بینی را افزایش دهید ژل را نزد پزشک متخصص تزریق کنید و از بهترین برندها استفاده کنید. 

افتادگی بینی، قوز و فرورفتگی‌های تیغه بینی با کمک تزریق فیلر رفع شده و نواقص آن پوشیده می‌شوند و این امر تأثیر زیادی روی جذابیت چهره می‌گذارد. 

جهت دریافت وقت ویزیت برای تزریق فیلر بینی و همچنین مشاوره قبل از تزریق در کلینیک دکتر لیلی هاشمی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. 

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟