پروفایلو صورت چیست+تاثیرات💎

پروفایلو یا Profhilo یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست و تحریک تولید کلاژن در پوست است که در دسته‌بندی تزریق انواع فیلر و ژل قرار داد. پروفایلو صورت با هدف بازسازی پوست و تولید پروتئین کلاژن به تمام بخش‌های قابل تزریق صورت، تزریق شده و با آزاد سازی آهسته هیالورونیک اسید باعث تولید کلاژن در پوست می شود. 

در این مقاله درباره‌ی پروفایلو صورت، مزایای تزریق پروفایلو به صورت و تاثیرات آن روی جوانی و نشاط پوست صحبت می‌کنیم؛

دسترسی سریع

پروفایلو چیست؟پروفایلو صورت

ژل پروفایلو (Profhilo) صورت حاوی مقادیر بالایی اسیدهیالورونیک است که برای رفع افتادگی، شلی و کدورت به لایه‌های درونی پوست صورت تزریق می‌شود. 

این ژل برخلاف نامش نوعی قند پیوند خورده به آب است که ماده ژل مانند غلیظی ساخته و پس از تزریق به پوست باعث تحریک تولید کلاژن، تامین رطوبت پوست صورت و احیا پوست می‌شود‌. 

این ماده به طور طبیعی در پوست صورت است و بدن پس از تزریق آن را پس نمیزند. تزریق هدفمند ژل پروفایلو روی بخش‌های مناسب صورت می‌تواند نقص‌های صورت را رفع، تیرگی و افتادگی‌ پوست صورت را برطرف کند.

ژل پروفایلو چیست؟

نحوه تزریق پروفایلو صورت چگونه است؟

چند روش کلی برای تزریق پروفایلو به صورت وجود دارد. پروفایلو به لایه‌ های سطحی زیر پوست تزریق می‌شود و رایج‌ترین تکنیک تزریق مزوژل پروفایلو روش BAP یا نقطه‌های زیبایی بیولوژیکی است. 

در این روش پنج موضع کلیدی و مهم برای تزریق وجود دارد که شامل برجستگی گونه‌، پایه بینی، تراگوس گوش، زیر چشم و چانه می‌شود. پروفایلو صورت پس از تزریق به این بخش‌ها خیلی سریع منتشر شده و خطری از جهت باقی ماندن توده ژل زیر پوست افراد را تهدید نمی‌کند. 

پس از تزریق ژل به نقاط مهم صورت، 4 نوع کلاژن اساسی به پوست منتقل می‌شود و با رعایت مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک، با گذشت 4 هفته اثرات و نتایج تزریق پروفایلو صورت خود را نشان می‌دهد و جوانسازی، آبرسانی و نشانه‌های لیفت صورت پدیدار می‌شود. 

مزایا و خواص ژل پروفایلو صورت

شاید بپرسید که اصلا تزریق ژل پروفایلو چه مزایا و فوایدی دارد؟یکی از مزایا و فواید مهم تزریق ژل پروفایلو به صورت جوانی دوباره برای پوست است که باعث محبوبیت ژل پروفایلو شده:

 • ژل پروفایلو با تاثیر بر چین‌های پرکلاغی، خطوط عمودی اطراف دهان، چروک‌های پیشانی و صورت باعث جوانی و شادابی و رفع اثرات پیری می شود.
 • این ژل علاوه بر ربع فرورفتگی های پوست و رف زخم های صورت،پوست را چند درجه روشن تر و صاف تر میکند.
 • باعث آبرسانی و مرطوب شدن پوست و بهتر شدن کیفیت پوست می شود.
 • باعث لیفت صورت و تحریک کلاژن سازی در پوست می شود.
ژل پروفایلو برای احیای پوست تزریق می‌شود.مزایا ومعایب پروفایلو-ماندگاری مزوژل پروفایلو-فواید پروفایلو-پروفایلو صورت-مزایای پروفایلو-عوارض پروفایلو-مزوپروفایلو چیست-پروفایلو صورت-تزریق ژل پروفایلو صورت-تزریق ژل پروفایلو به صورت
ژل پروفایلو برای احیای پوست تزریق می‌شود.

عوارض یا معایب ژل پروفایلو (Profhilo) صورت

در صورت مراجعه به پزشک متخصص، مراکز معتبر و دارای مجوز و همچنین استفاده از ژل باکیفیت عوارض خاصی افراد را تهدید نمی‌کند و همه‌چیز به خوبی پیش می‌رود. 

شایع‌ترین عوارض‌ تزریق پروفایلو به صورت تورم، قرمزی، خارش و کبودی است که بین چند ساعت تا چند روز از بین رفته و بهبودی حاصل می‌شود. 

نقاط تزریق پروفایلو و کاربرد پروفایلو در هر نقطه

تزریق پروفایلو به صورت در 5نقطه تزریق می شود که تزریق در هر نقطه کاربرد خاص خود را دارد:

+در فک و چانه برای رفع افتادگ چوست این ناحیه تزریق می شود.

+با تزریق پروفایلو اطراف دهان باعث کاهش چین و چروک اطراف دهان و طوط خنده می شوید.

+در زیر چشم ها برای رفع تیرگی و گودی زیر چشم تزریق انجام می شود.

+تزریق اطراف بینی باعث بهبود خطوط ایجاد شده دور بینی است.

+در ناحیه گونه ها برای سفت شدن پوست و حجم دهی به این قسمت تزریق انجام میشود.

تزریق ژل پروفایلو به صورت

کاندیدای مناسب تزریق پروفایلو

شاید بپرسید که چه کسانی باید پروفایلو به صورت تزریق کنند؟خب باید بگویم که هرکسی که پوست خشک و کم آبی دارد و میخواهد پوست مرطوبی داشته باشد.افرادی که پوست افتاده و شلی دارند و میخواهند پوست سفت و لیفت شده ای داشته باشند.افرادی که فکر میکنند که پوست وچهره خسته ای دارند و میخواهند شادابی را به پوست خودشان برگردانند.اگر پوستی با چین و چروک های کمی دارید شماهم میتوانید تزریق ژل پروفایلو به صورتتان انجام دهید.

اگر میپرسید که:

آیا ژل پروفایلو برای من مناسب است؟

باید بگویم که در کل اگر به فکر زیبایی و شادابی پوست خود هستید و میخواهید جوانی خود را بازیابی کنید تزریق ژل پروفایلو صورت پیشنهاد و روش خوبی برای شماست.

چه کسانی نمی توانند تزریق پروفایلو برای صورتشان انجام دهند؟

 • کسانی که به اسید هیالورونیک(ماده تشکیل دهنده ژل پروفایلو)حساسیت دارند.
 • افرادی که بیماری خود ایمنی دارند.
 • کسانیکه بیماری پوستی فعال دارند.
 • افرادی که دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنند.
 • مادران باردار و شیرده هم برایشان ممانعت دارد.

تعداد دفعات تزریق پروفایلو

معمولا طبق نیاز های پوست شما تعداد دفعات تزریق ژل پروفایلو به صورت شما مشخص میشود اما بصورت کلی در ابتدا معمولا طی 4 هفته دو جلسه  تزریق پروفایلو انجام میشود.

و برای از بین نرتن اثرات آن بهتر است که هر شش ماه یکبار تزریق ژل پروفایلو را انجام دهید.اما باز هم دوره تمدید بسته به نظر پزشک با توجه به وضعیت پوست شما مشخص میشود.

پروفایلو صورت برای جوانسازی

فرایند و مراحل تزریق پروفایلو

در ابتدا پزشک خواسته ها و نیاز های پوست شما را بررسی میکند و سپس در جلسه ی تزریق ابتدا صورت شما را ضد عفونی و بی حس میکند و در زمان حدودا 30 دقیقه ای تزریق را انجام میدهد و ادامه جلسات در فاصله زمانی 4 هفته ای انجام می شود.

نتایج و ماندگاری ژل پروفایلو

نتایج پروفایلو را میتوانید بلافاصله بعد از انجام تزریق ببینید اما نتیجه اصلی و نهایی معمولا چند روز بعد نشان داده میشود.ماندگاری پروفایلو تقریبا 6 ماهه تا 12 ماه است که درنهایت بستگی به نوع پوست شما دارد.برای اینکه همیشه تاثیرات پروفایلو را در صورتتان مشاهده کنید با نظر پزشک در بازه 6 تا 12 ماهه برای تمدید تزریق ژل پروفایلو به صورت به پزشک مراجعه کنید.و نکته قابل بحث هم این است که با انحام مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو میتوانید در ماندگاری و نتیجه آن تاثیرگذار باشید.در ادامه مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل پروفایلو به صورتتان را میگویم:

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو به صورت

 1. استفاده از کمپرس یخ برای کاهش ورم و کبودی
 2. پرهیز از فعالیت های سنگین تا 48 ساعت بعد از تزریق
 3. استفاده از مسکن و ارام بخش برای کاهش درد با مشورت پزشک
 4. عدم لمس صورت و ناحیه تزریقی
 5. پرهیز از بودن در گرما و آفتاب

هزینه و قیمت تزریق پروفایلو

هزینه تزریق پروفایلو وابسته به عواملی مثل میزان ژل تزریقی،کلینیکی که در آن تزریق پروفایلو انجام میدهید و میزان مهارت پزشک است.اما اگر بخواهم برای آگاهی بیشتر شما یک هزینه و قیمت حدودی برای تزریق ژل پروفایلو تخمین بزنم حدودا 10میلیون تومان است اما پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر با یک کلینیک معتبر تماس بگیرید.

پروفایلو چند سی سی است؟آیا یک سرنگ پروفایلو کافی است؟

یک سرنگ از این ژل معمولا 2 سی سی است که برای تزریق در 5 نقطه صورت کافی است.درصورت تشخیص پزشک برای بیشتر بودن مقدار پروفایلو میتوانید مقدار بیشتری تزریق داشته باشید.

تاثیر پروفایلو روی صورت

تزریق ژل پروفایلو به صورت باعث:

 • تحریک تولید کلاژن پوست و در نتیجه سفت شدن پوست می شود.
 • پوست را هیدراته و مرطوب میکند.
 • پوست را روشن و شفاف میکند.
 • باعث صافی و نرمی پوست میشود.
 • کاهش چین و چروک های پوست.
پروفایلو صورت چیست؟پروفایلو چیست؟

پروفایلو در چه قسمت هایی از بدن استفاده می شود؟

پروفایلو (Profhilo) برای جوانسازی و بهبود پوست در صورت و گردن و بالای سینه و دست ها و بازو ها و زانو ها تزریق می دشود.

تفاوت تاثیر پروفایلو صورت با سایر فیلرها چیست؟

یک دلیل محبوبیت پروفایلو صورت تفاوت ترکیبات آن با سایر فیلرها تزریقی است. در پروفایلو صورت از اسیدهیالورونیک استفاده شده است؛ اما غلظت آن بالا و تأثیرگذاری آن بسیار است.

یک تفاوت دیگر این ژل با سایر ژل‌ها، تفاوت در نحوه عملکرد آن است. ژل‌های دیگر در یک ناحیه خاص تزریق شده و حجم‌دهی و جوانسازی را در آن منطقه انجام می‌دهند.

درحالی که پروفایلو به آرامی در تمام قسمت‌های صورت منتشر شده و باعث تحریک کلاژن سازی و جوانسازی تمام بخش‌ها می‌شود مثل نخ کلاژن جذبی؛ البته اگر با تکنیک حرفه‌ای و اصولی به نقاط هدف تزریق شود. ژل پروفایلو صورت سبب اثرگذاری ریشه‌ای و اثرات فیزیولوژیک بهتر می‌شود.

جوانی پوست با پروفایلو-پروفایلو صورت-تزریق ژل پروفایلو صورت-تزریق ژل پروفایلو به صورت
جوانی پوست با پروفایلو

پروفایلو صورت یا بوتاکس صورت!

تفاوت تزریق پروفایلو به صورت و تزریق بوتاکس به صورت
پروفایلوبوتاکس
اثرگذاریآبرسانی عمیق پوست-تحریک تولید کلاژن طبیعی-بهتر شدن کیفیت پوستجلوگیری از ایجاد چین و چروک در اثر حرکت عضله ها
کاربردسفتی و رفع چین و چروک پوست/در صورت-گردن-دست-بالای سینهکاهش چین و چروک/در خطوط اخم و خطوط اطراف چشم
ماندگاری6 تا 12 ماه3 تا 6 ماه
مزایانتایج طبیعی-بهبود وضع کلی پوستکاهش سریع چین و چروک ها

با توجه به نیاز ها و وضعیت پوستی تان میتوانید با مشورت پزشک بین پروفایلو و بوتاکس یکی را انتخاب کنید.

کلام آخر 

تزریق ژل پروفایلو صورت برای تمام افرادی که دچار چروک و افتادگی پوست شده‌اند پیشنهاد می‌شود. اصولا روند پیری پوست بعد از 30 سالگی سرعت بیشتری می‌گیرد و اکثر افرادی که متقاضی تزریق پروفایلو به صورت هستند بالای این رنج سنی هستند. 

پروفایلو صورت بین 6 ماه الی یکسال ماندگاری دارد و مراقبت‌ از پوست و نوع پوست نیز در ماندگاری بیشتر آن اثرگذار است. جهت دریافت مشاوره و نوبت ویزیت از کلینیک دکتر لیلی هاشمی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید‌.

سوالات متداول تزریق ژل پروفایلو صورت

آیا با تزریق پروفایلو به صورت چهره مصنوعی میشود؟

خیر این روشی بصورت طبیعی باعث آبرسانی و جوانسازی پوست میشود.

از چه سنی میتوان تزریق پروفایلو انجام داد؟

معمولا بعد از 30سالگی و برای کسانی که نشانه های پیری در آن ها قابل مشاهده شده.

پروفایلو بعد از چند روز اثر میکند؟

3 تا 5 روز بعد از تزریق میتوانید نتایج کامل آن را در صورت خود مشاهده کنید.

پروفایلو محصول کدام کشور است؟

پروفایلو محصول کشور سوئیس از شرکت IBSA است.

دکتر لیلی هاشمی

دکتر لیلی هاشمی

من دکتر لیلی هاشمی هستم. مدت 20 سال است که عاشقانه در کنار مراجعینم هستم، تا تجربه خوشایند زیباتر شدن را به آنها هدیه کنم. در این سال­ها مراجعین بسیار زیادی برای امور زیبایی متفاوتی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لیفت نخ، مزوتراپی، پی‌آر‌پی و برداشت خال به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند و من همیشه از دیدن حس رضایتی که مراجعین بعد از انجام کارهای زیبایی تجربه می‌کنند، لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
منشی کلینیک دکتر لیلی هاشمی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟